Evin elektiriğinde sorun

Arkadaşlar MErhaba

Benim içini yeni yaptırdığım bir evim var evin doğalgaz elektirik boya badana herseyini yeni yaptırdım oturmaya başladık ilk aylarda bir sorun yoktu daha sonra mutfaktaki fırının doğalgaz flexi hortumunda aşırı ısınma yapmaya başladığını farkettin hatta flexi hortum siyahlaşmaya başlamıştı doğalgaz firmasını cağırdık evinizde elektirik ark yapıyor dedi doğalgazı kesip gitti.Bir kaç elektirikçi getirdim sigorta dahil kontrol ettiler ama bir sorun bulamadılar Flexi hortumun ısınma sebebi doğalgaz borusunda elektirik ark yapıyor olduğundan dolayı deniliyor ama getirdiğim elektirikçiler bir sorun bulamıyorlar evin ısınma sistemi merkezi sistem kömür. Mutfak banyo sadece doğalgaz ısınmada sorun yok ama doğalgazı kullanamıyoruz kestikleri için ve sorunu gidermeden de açmıyorlar. Fırınla doğalgaz borusunun bağlandığı Flexi hortum neden ısınır böyle bir olaya denk gelen varsa lütfen yardım edebilirmi veya fikri olan

Flexi hortum bildiğimiz kalorifer peteği gibi ısınıyor küçük bir ısınma değil aşırı ısınma yapıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
gövdede kaçak varsa olabilir fırın fişini prize ters takın.

getirdiğim elektirikçi fırını kontrol etti yok dedi başka bir prize bağladım fırını bir kaç gün sonra yine flexi ısınmaya başladı ve sigortayı attırdı bu seferde

fırın için beyaz eşya servisini de çağırın bir de onlar baksın.

Tesisatınızda kaçak var bu direk olarak doğalgaz borusuyla faz arasında değil arada bir direnç var bu su olabilir!Büyük bir ihtimalle mutfağın lavobosundan gövdesinde kaçak olan cihazla doğalgaz borusuna elektrik devreyi tamamlıyor.Mutfak tesisatınızı kontrol ettirin

mutfak tesisatı derken tüm priz ve buatlardanmı bahsediyorsunuz yoksa su tesisatındamı?

Elektrik tesisatı sanırım prizlerinizde topraklama yok.Bu nedenle kaçak makine gövdesinde kalıyor mutfak tesisatına topraklama yapılmalı ki elektrik kaçağı olduğunda toprağa gitsin yoksa bulaşık yıkarken veya lavaboda el yılarken birini çarpa bilir elektrik!

bina eski bir bina 25 yıllık bir bina mevcutta topraklama var evi yaptırırken prizlerede topraklama aldı diye biliyorum yetersiz kalıyor olabilirmi ben kendi evime topraklama çektirsem binanın topraklamasını kullanmasam sorun çözülürmü sizce

sorun çözülür ama arızalı bir makine varsa fırın veya ocak elektrik kaçağı yapan ne varsa sigortayı attırabilir.siz topraklamayı yaptırın arızalı cihazınız varsa elektriği toprağa iletecektir eğer başka sorun çıkarsa o zaman gerekli müdahele yapılır şuan ki durumda doğalgazı da kullanmanız sorun olacak ayrıca elektrik kaçağı insanlar için tehlike oluşturacak!

sorun çözülürmü derken flexi hortumun ısınma sorunu çözülürmü sizce bu şekilde yaptığımız zaman

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri