eskı aydınlatmaları led'e çevırme

mau

Üye
Metal Halide Lamba ve alojen lambalı sıstemlerı led e cevırmek ıstıyorum

ledlerın bakıyorum fıyatlarına 200wlıklar suankı Halojen ve Metal Halide Lambalar kadar ısık verıyor fakat fıyatları 150 200 arası pıyasa malı zaten var olan lamba caselerını kullanara lede cevırmek mantıklı değl mı fakat tıcarı olduğundan mıdır nedır surucu devresı yok nette

H g ve i harflerı basmadığından hatalı yazmıs olabılırım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dış mekan aydınlatmaları mı ?
eğer dış mekan aydınlatmaları ise sürücülü tümleşik armatürler var onları deneyebilirsiniz.

iç mekanlar için ise 220v e-27 duya takılan led ampulleri kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: mau
evet dıs mekan fakat 150 200 lıra bı armatur bunun yerıne armaturun kasasını kullanıp ıcını lede cevırmek ıstıyorum bakıyorum devrelere yok cob led kullanıp yapmak mantıklı elıyor 36v ama buna uyun drıver devresı bulamıyorum onun arıcı ledlerı serı pararlel bağlayıp yapmak rısklı drıver bulamadım arkadas bı 220den 36 ya var fakat devresı yok

armatürlerin iç yapıları farklı farklı. kimi armatürleri ateşleyici ile çalışır
kimileri balast+ateşleyici. led armatürlerde bildiğim kadarıyla trafo ve trafoyu soğutmak için fan ile çözülebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri