eprom arızası

elector-

Üye
arkadaşlar ,çamaşır makinesinin kartı yeni ama epromu çıkma ..
eprom arızasında ne yapmak lazım ?

2 ihtimal var
1-Epromun içindeki program silinmiştir.
2-Eprom yanmıştır.

çözüm
1.Eprom sağlamsa içine yüklencek programı bulup yükleyebilirisin (eprom programlayıcı lazım)

2.Aynı epromdan alıp içine program yükliyebilirsin(eprom programlayıcı lazım)

başka bir işlem yapılıyomu bilmiyorum

şimdiye kadar en az 350 ytl masraf ettiğim için ,kıyamıyorum atmaya.. kartı sıfır , kazan sıfır , motor sıfır ve aksilik üstüne aksilik..dünyaların tüm laneti sanki makinemin başına üşüşmüş :))

2 ihtimal var
1-Epromun içindeki program silinmiştir.
2-Eprom yanmıştır.

çözüm
1.Eprom sağlamsa içine yüklencek programı bulup yükleyebilirisin (eprom programlayıcı lazım)

2.Aynı epromdan alıp içine program yükliyebilirsin(eprom programlayıcı lazım)

başka bir işlem yapılıyomu bilmiyorum

bu eprom programlayıcı hakkında biraz bilgi verirmisin epromun silinmiş(bozuk olduğunu anlayabilmemizde mümkünmüdür.saygılar

kullanılan eprom nedir epromun bozukluğunu ancak eprom okuyucu ile okuduktan sonra belli olabilir eprom okuyucu epromu normal okuyur ve datayı sana verebiliyorsa eprom sağlam demektir ancak kullanılan epromun türü belli olmalıdır.eğer epromu okuyabiliyorsan aynı epromdan bir tane temin edip eprom okuyucu ile orjinal epromu oku ve yeni aldığın eproma kopyala böyle dene bozuk epromu eprom okuyucu okuyamayacak hata verecektir.

Arkadaşlar ariston makinemin 1 adet yedek kartı var, o kartı takınca yıkamayı yapıyor suyu boşaltıp uzun süre pompayı çalıştırıp F10 hatasına geçiyor (leke çıkarma-ilave durulama yanıp sönüyor) Bu kartın eeprom arızası mı vardır? Diğer kartta sorun yok ve su prostadı çalışıyor.
F10 hatası prostat arızası ama ilk yıkarken suyu tam olması gerektiği gibi alıyor bu arada.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri