Eplan sembol sorunu

wesulkrk

Üye
Arkadaşlar öğrenmek amaçlı eplan p8 2.6 cracli kurdum yalnız sembollerden eksikler var kontaktor yok örneğin nasıl bir çözüm bulabilirim

özelden mesaj atarsanız mail adresinizi yardımcı olmaya çalışayım.

resimde ki gibi insert e bastığında bulamıyor musun.

Ekli dosyalar

• Adsız.rar
    197.1 KB · Görüntüleme: 229
resimde ki gibi insert e bastığında bulamıyor musun.
Abi gönderdiğin resimdekinin aynısını yaptım bobin var ama kontaktorun güç sembolü yok onu bulamadım malesef
IMG_20170816_205253.jpg

ürün olarak eklemediğinizden dolayıdır bu sorun. sembol olarak eklediğinizden kontaktör bobini ayrı kontaklarını ayrı sembol olarak eklemeniz gerekiyor. Crackli kurduğunuzdan dolayi ürün olarak eklemeniz zor .Aynen yukarıda yaptığınız gibi kontaktör bobini eklediniz sonra aynı şekilde sembol olarak bir acık kontak ekleyin bobin kontak kategorisinde bulabilirsiniz. ekledikten sonra çıkan menüden görüntülenen CE bölümüne koyduğunuz bobin ismi neyse mesala Q1 ise oraya Q1 yazarsanız o kontağı kontaktör bobini ile ilişkilendirmiş olursunuz aslında bu şekilde kullanacağınız kontaktörün yardımcı kontaklarını ekleyebilirsiniz. aynı mantıkla açık kapalı kontakların olduğu yerde güç kontakör sembolleride var onlarıda çalışmanıza ekleyip görüntelenen CE (aslında display tag etiket ) kontaktörün ismini yazarsanız kontaktörünüzle ilişkilendirmiş olursunuz.Son olarak kontaktörünüzün bobin hizasında aşağıda hangi kontakların sayfanın hangi bölümünde kullandığınızı görmek için kontaktör bobin sembolüne çift tıklayın açılan tablardan en sonda kontak görseli ayarı vardır ordaki kullanıcı tanımlıyı işaretlerseniz bobinin aşağı hizasında hangi kontakların hangi sayfada kaçıncı sütünda kullanıldığını görebilirsiniz.

perit arkadaşımızın anlattığı gibi yapacaksın istediğin gibi yapacaksan yardımcı uygulamalarda ürün kısmından yapacaksın orada da baya zaman alır oluşturman.

görüntülenen CE kısmım kapandı yazı yazılmıyor bilgisi olan var mı

resim ekleyebilirsen yardımcı olayım.

görüntülenen CE kısmım kapandı yazı yazılmıyor bilgisi olan var mı
Çözüm bulabildiniz mi acaba bende yaşıyorum bu sorunu? Cihazı yada sembolü ekledikten sonra yazmama izin veriyor, daha sonra değiştirmek istediğimde ise "görüntülenen CE" kısmı, deaktif.

Çözüm bulabildiniz mi acaba bende yaşıyorum bu sorunu? Cihazı yada sembolü ekledikten sonra yazmama izin veriyor, daha sonra değiştirmek istediğimde ise "görüntülenen CE" kısmı, deaktif.
SEÇENEKLER KISMINDA İLK SEKMEDE ÖZELLİKLER(GENEL)... SEKMESİNİ AKTİF YAPMIŞIM HER GİRİŞİMDE ÖZELLİKLERİ GENEL OLARAK AÇIYORMUŞ

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri