Eplan 8 otomatik kablo numaralandırma

selam arkadaşlar benim de bir sorum olacak sizlere. otomatik numaralandırma yaparken klemensten plc inputuna giren kabloya bir sayı değilde o inputun ismini atasın örneğin I3.0 yazsın kabloda bunu otomatik olarak nasıl yapabilirim?

resimdeki gibi numaralandırmayı nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı acaba?
Cihaz ve klemense göre isimlendirme 1.png

kardeş subcounter kısmına nerden giriyorsun?
Bu cevap için çok geç ama belki başka birinin işine yarar diye paylaşayım ;
project data-connections-numbering-enter designation dedikten sonra , settings'in yanında bulunan ...(üç nokta)ya tıklıyoruz açılan pencereden format groups taki satıra çift tıklıyoruz sol alt tarafta karşımıza subcounter geliyor

Merhabalar ben pano pano kablolama işlemi yapmak istiyorum.Mesela 1. panoda 1. sayfadaki 1. kabloya 1w01_01 şeklinde 2. panoda 1. sayfadaki 1. kabloya 2w01_01... şeklinde numaralandırmak istiyorum. Eplan da bunu nasıl yapabilirim acaba?

Merhaba ;

Adımları takip edersen 3.adımda biraz deneme yanılma yolu ile hangi kısımların kablo numarası olarak atanmasını istiyorsan seçebilirsin.

( Numara 1'den .........sonsuza gittiğinde de devasa projeler bitmiştir. Neden isterler ki böyle şeyler :) )

Ekli dosyalar

• 1.adım.PNG
    1.adım.PNG
    47.6 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.adım.PNG
    2.adım.PNG
    80.2 KB · Görüntüleme: 69
  • 3.adım.PNG
    3.adım.PNG
    153 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba ;

Adımları takip edersen 3.adımda biraz deneme yanılma yolu ile hangi kısımların kablo numarası olarak atanmasını istiyorsan seçebilirsin.

( Numara 1'den .........sonsuza gittiğinde de devasa projeler bitmiştir. Neden isterler ki böyle şeyler :) )
çok teşekkür ederim deneyeceğim :)
Merhaba ;

Merhaba @-_-nEdEn dediğiniz yöntemi denedim fakat istediğim gibi olmadı sanırsam ben yanlış anlattım .

Bu kablolandırma pano için. Ben pano dışı bir bağlantı için kablolandırma istiyorum.Normade cable defination ile kablo çizgisi çekip partından kendim kablo giriyorum. Daha sonrada damarlarını tek tek atıyorum.Bu işlemi otomatik olarak yapabilir miyim ?İlginiz için çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim deneyeceğim :)

Merhaba @-_-nEdEn dediğiniz yöntemi denedim fakat istediğim gibi olmadı sanırsam ben yanlış anlattım .

Bu kablolandırma pano için. Ben pano dışı bir bağlantı için kablolandırma istiyorum.Normade cable defination ile kablo çizgisi çekip partından kendim kablo giriyorum. Daha sonrada damarlarını tek tek atıyorum.Bu işlemi otomatik olarak yapabilir miyim ?İlginiz için çok teşekkür ederim

Pano dışı bağlantı yapmadım. Bahsettiğiniz saha kısmı ise dışarda seçilen malzemelerin hat numarası klemens numarasını vurmadığını düşünmekteyim. Bunu yapsa ile iç ayarlarda gezinmeniz gerekebilir. Bilen arkadaşlardan destek beklemekteyiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri