Eplan 8 otomatik kablo numaralandırma

arkadaşlar yeni malzeme kaydı yapamaıyorum vardım lazım

Merhaba Arkadaslar:
Arkadaslar sizden bi ricam olacak ben Eplan 8 kullaniyorum cizdigim projelerde tek tek kablolara numara veriyorum , Eplan 8 de otomatik kablo numaralandirma yokmu? Eger varsa nasil olacani anlatirmisiniz veya video olarak upload edebilirmiziniz arkadaslar,Formda eplan 8 le ilgili bi kurs videosu buldum baktim ama orda gostermemiz kablo numaralandirmayi.Arkadaslar cok acil tek tek numara vermek baya ugrastiriyor yardim ederseniz sevinirim.Tesekkur ederim
Sayagilarimla
ya arkadaşlar ben üyeyim ama bir türlü hiçbir projenin içeriğini göremiyorum ve açamıyoorum neden acaba yardım ederseniz çok sevinirim ya

arkadaşlar
asıl püf noktası subcounter kısmında, 'range of subcounter' var ve onun signal seçilmesi lazım.

diğer şekilde aynı kabloya farklı numara veriyor.

yahu benim eplanımda "place" kısmı aktif olarak bir türlü görünmüyor.nasıl aktif hale getirebilirim?yardım lütfeen.:(

projenin içindeysen place inaktiftir. aktif yapabilmen için projeyi veya numaralandıracağın sayfaları seçmen lazım.

Soldan listeden projenin başlığını seç, ondan sonra menüden bak. PLACE kısmı aktif olacak.

Sayın "ilkerka" ve "enisaygoren",
Sizlerin açıklamalarınız doğrultusunda numaralandırma yapmaya çalıştım ama ???? şeklinde kaldım, numaralandırma yapamadım. Her halde anlatılanları tam anlayamadım ve ayarları eksik yaptım. Bu işlemin sırasıyla nasıl yapabileceğimizi resimlerle anlatabilirseniz çok iyi olur. Yazılı izahatta eksik kalan bir kısımda olabilir. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar aynı yerde ben de kaldım. Ne kadar uğraştıysam da olmadı. Kablolara ??? işaretini koydu ama bu işareti rakama çevirmedi.

Ayrıca başka bir sorum daha var. Acaba çizilmiş bir projeye bir cihaz eklenmiş olsa cihaz isimleri en baştan otomatik nasıl numaralandırılır. yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Kablo numaralandırdığımızda her connection point'e bir numara veriyor. Ben bunu istemiyorum. Şöyle ki; iki device arasında sadece kablo numarası vermesini istiyorum. Yani, Üç adet röle düşünün.Bunların A2 yani (-) uçları ortak. İşte bu uçlara Eplan ayrı ayrı numaralar veriyor. Ben bunu yapmasını istemiyorum. En baştakinin kablosuna numara versin diğerlerine numara vermesin istiyorum. Yardım ederseniz teşekkür ederim.

Arkadaşlar aynı yerde ben de kaldım. Ne kadar uğraştıysam da olmadı. Kablolara ??? işaretini koydu ama bu işareti rakama çevirmedi.

Ayrıca başka bir sorum daha var. Acaba çizilmiş bir projeye bir cihaz eklenmiş olsa cihaz isimleri en baştan otomatik nasıl numaralandırılır. yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

önce projeyi page nevigatörden isaretle sonra sırasıyla project data,device,number deyip menuyu açıyosun menudeki formattan hangi isimlendirme şeklini kullanacaksan onu seciyosun birde cihazların isimlerine göre de isimlendirme yapabiliyosun isimlendirmek istediğin cihazları seç ordan okeyle yeniden isimlendirir ama toplanmış bir panoda bunu yaparsan panonun bütün etiketlerini değiştirmek zorunda kalabilirsin çünkü cihaz isimleri seçtiğin formata göre kayabiliyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri