Eplan 8 otomatik kablo numaralandırma

Merhaba Arkadaslar:
Arkadaslar sizden bi ricam olacak ben Eplan 8 kullaniyorum cizdigim projelerde tek tek kablolara numara veriyorum , Eplan 8 de otomatik kablo numaralandirma yokmu? Eger varsa nasil olacani anlatirmisiniz veya video olarak upload edebilirmiziniz arkadaslar,Formda eplan 8 le ilgili bi kurs videosu buldum baktim ama orda gostermemiz kablo numaralandirmayi.Arkadaslar cok acil tek tek numara vermek baya ugrastiriyor yardim ederseniz sevinirim.Tesekkur ederim
Sayagilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kabloları otomatikte çizdirebiliyorsun bununla ilgili bir video hazırlayacağım.Fakat otomatik çizimde sen normal yazı ile kodlaya biliyorsun.Normal cable seçip çizim yaparken vereceğin kablo kodu diğer kablo kodlamaları için başlangıç kodu sayıp arka arkaya verebiliyor.w1.1 veya w1 w2 w3 w4 gibi

ilgin icin tesekkur ederim arkadasim bana sadece otomatik kablo numaralandirma olsun yeter,yeri geliyor 100 sayfa 150 sayfa ciziyorum ama birde bunlarin tek tek numaralandirmasi olunca canimi aliyor,hazirlayacagin videoyu sabirsizlikla bekliyorum kardes insallah bundan sonra tek tek kablo numasi vermem otomatik yapatim artik Tesekkur ederim
SAYGILARIMLA

arkadaşım eplan da önce çizdiğin projeyi seçiyorsun daha sonra project data/connections/numbering/place yapıyorsun çıkan kutucuğu ok yap.daha proje sayfalarında numara yerleri ??? şeklinde gözükecek tekrar projeni seç project data/connections/numbering/enter designation yap çıkan kutucuklaı-rı ok yaparsan projen numaralandırılmış olacak
kolay gelsin

Emegıne ve yuregıne saglık kardes dedıklerını yaptım numaralandırma yaptım tesekkur ederım,fakat sanırım ayarlarda bı sorunum var ve bunu yapamadım ??? numaralandırmaya 001 den baslayıp gıdıyor, sayfa numarasına gore yapamadım
mesela sayfa numarası 1 ıse numaralandırma 1.1-1.2-1.3-......gıbı veya atıyorum 5. sayfada numaralandırma 5.1-5.2-5.3-5.4..... gıbı numaralandırma yapamadım bu numaralandırma ısını sayfa numarasına gore yapabılırmıyız.Tesekkurler
SAYGILARIMLA

Arkadaslar bunu nasıl yapacaz anlatırsanız sevınırım numarandırma yaptım ama sayfaya goe yapamadım

arkadaşın tarif ettiği gibi yaparken "Place connection definition points" penceresi açılınca Settings kısmından "signal per page" i seç. Daha sonra ayarları yapmak için yanındaki 3 noktaya tıkla.açılan pencereden "designation" segmentini tıkla. alt tarafta kalem işaretini tıkla. Burada konulacak numaranın formatı gözükür. İlk sırada page number 2. sırada subcounter. Subcounterin üstünü iki kere tıkla. "minimum numbur of gigits" kısmını 2 yap. okleyerek başlangıç noktasına dön. arkadaşın tarif ettiği gibi devam et.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaslar deneyeyim bi.Bu numaralandırma konusunu video olarak hazırlarsanız en azından tüm arkadaslar gorsel olarak göeme ve öğrenme imkanı bulur.Tesekkür ederim
SAYGILARIMLA

Sayın "ilkerka" ve "enisaygoren",
Sizlerin açıklamalarınız doğrultusunda numaralandırma yapmaya çalıştım ama ???? şeklinde kaldım, numaralandırma yapamadım. Her halde anlatılanları tam anlayamadım ve ayarları eksik yaptım. Bu işlemin sırasıyla nasıl yapabileceğimizi resimlerle anlatabilirseniz çok iyi olur. Yazılı izahatta eksik kalan bir kısımda olabilir. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bu açılayıcı bilgin için çok teşekkürler..Formatı kontrol edermisin orada digit kısmı var digit 1 veya daha fazla olsun.100 kablon var ise 1 digit seçme hata verebilir.3 seç mesela Bi sorun olursa yine görüşürüz.

Saygılarımla Dinçer

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri