eplan 2.2.5 sorun

slymnglr15

Üye
arkadaşlar merhaba
eplanda açılırken aşağıdaki hatayı veriyor bilgisi olan varmı acaba
the parts database 'c:\user\public\eplan\data\parts\company name\ess_part001.mdb' could not be found.
pease change the settins under part>management>extras

arkasından dialogfactory show

the connection cannot be used to perform this operation. It is either closed or invalid in this context.

yukarıdaki hataları veriyor. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Merhabalar

konuya cevap olmaması çok ilginç... her neyse hatanın sebebi belli "ess_part001.mdb" dosyasını bulamıyor. PART MANAGER bölümünde bir şeyler mi yaptınız ? yeni malzeme listesi oluşturma ekleme vb.. gibi

Part manager bölümüne girin, orda database kısmından "ess_part001.mdb" dosyasını bularak tanımlıcaksınız. yapamazsanız daha ayrıntılı bir şekilde anlatırım.

merhabalar,

benimde sormak istediğim bir konu var. ben normal olarak 2.4 kullanıyordum. ancak şuan 2.2 kullanmak zorundayım. bu durumda database imi 2.2 ye atıyorum herşey normal kütüphanemde ne varsa görüyor ancak şöyle bir uyarı veriyor yardımcı olursanız sevinirim,
------
The
C:\user\Public\EPLAN\Data\Parts\x\ESS_part001.mdb
parts database is not available in the required version. It is therefore read only.
(version required:123, Version found:132)

Son düzenleme:
hallettim teşekkürler.

The
C:\user\Public\EPLAN\Data\Parts\x\ESS_part001.mdb
parts database is not available in the required version. It is therefore read only.
(version required:123, Version found:132)

yukarıdaki sorun nasıl halledildi acil dönüşlerinzi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

Merhabalar

konuya cevap olmaması çok ilginç... her neyse hatanın sebebi belli "ess_part001.mdb" dosyasını bulamıyor. PART MANAGER bölümünde bir şeyler mi yaptınız ? yeni malzeme listesi oluşturma ekleme vb.. gibi

Part manager bölümüne girin, orda database kısmından "ess_part001.mdb" dosyasını bularak tanımlıcaksınız. yapamazsanız daha ayrıntılı bir şekilde anlatırım.

Sayın ricetyx'in dediği gibi yapmayı denediniz mi ?

Tabiki bu tanımlı yolda bir problem yok.
Yeni versiyona geçtikden sonra oldu. Bir arkadaşım 2.2 ben 2.3 kullanıyordum 1 hafta sonra bu oldu. Sanırım office programlarımız birisi 2013 diğeri 2016 sorun burada ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum ( offiice programlarını aynı tarih yapmadan )

Hem dikkat ederseniz sayın ricetyx başka bir soruna cevap vermiş

ekteki resimde bir çözüm yolu sunulmuş, dilerseniz deneyebilirsiniz. "mevcut databasenizi yeni bir dosyaya export edin, yeni bir database oluşturarak export ettiğinizi bunun içerisine geri aktarın."

Ekli dosyalar

• aaa.PNG
    aaa.PNG
    72 KB · Görüntüleme: 154
Dün aynı söylediğiniz şekilde yaptım ve çözüldü.

Bugün ise başka bir hata :) Yeni sembol oluşturdum görüntülemek için IEC symbol ü yeniledim ama yinede sembolü göremiyorum

önce resim ismi hata_1
sonra resim ismi hata_2 yi veriyor. Sanırım daha önce malzeme hatalı oluşturmuş. Öyle olsa bile yeni malzememi neden engellerki ? :/

Ekli dosyalar

• hata_1.PNG
    hata_1.PNG
    35.3 KB · Görüntüleme: 103
  • hata_2.PNG
    hata_2.PNG
    33.2 KB · Görüntüleme: 84

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852