Entegre Tavsiyesi

ercanatnr

Üye
Merhabalar,
Bu aralar CCS C de Dotmatrix e bazı harfler yazıyorum alıştırma yapıyorum. Simülasyon ortamında her şey çok güzel ancak iş devreyi borda kurmaya geldiğinde Displayın satırlarını sürmek için 8 tane transistör kullanmam gerekiyor. Böyle olunca işler zorlaşıyor. Size sormak istediğim Display in satırlarını sürmek için UDN2981 gibi bir entegre arıyorum. UDN2981 girşine (+) verdiğimde ilgili çıkışını (+) yapıyor burası güzel ancak girişine (-) verdiğimde çıkışı (-) olmuyor. Benim aradığım entegre Girişine (+) verirsem ilgili çıkışı (+) olacak (-) verirsem (-) olacak böyle bir entegre var mıdır? Resimde görüldüğü gibi 0 verdiğim pinler çıkışta gri renk alıyor. Mavi olması gerekiyor.
Adsız.jpg

ledlerin anot tarafına udn2981a katot tarafına uln2803 yada tpic6b595 gibi yüksek akımlı bir shit reg. kullanabilirsiniz.
Sorun olarak bahsettiğiniz şey tek Tr kullanıldığında da aynı şekilde çalışır. Yani off durumunda çıkış yüksek empedanslı olur.

4066 incele, devrene ilaveler yapman gerekecek, (tek başına mikroişlemci yeter biliyorum).

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri