Enkoderli Step mi ? Servo Motor mu ?

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Ağırlıklı olarak metal işleme yapacak olan bir cnc de enkoderli step motor mu tercih edilmeli servo motor mu ?

Düşük hızla çalışır. Eğer uzun hareket mesafen varsa yani büyük parçalar işleyeceksen verimli olmaz.

Hız konusunda evet enkoderli step maksimum 3000 devir yapıyor. Ama sonuçta metal işlerkende çok yüksek hızlar kullanılmıyor o yüzden stepte olur diye düşündüm ben.

Hız konusunda evet enkoderli step maksimum 3000 devir yapıyor. Ama sonuçta metal işlerkende çok yüksek hızlar kullanılmıyor o yüzden stepte olur diye düşündüm ben.
Vaktim var ve ucuz olsun derseniz evet

servoya o kadar para yatırmaktansa encoderli hibrit sürücülü modeller kullanılırsa taş gibi olur kalan parayla makineye coolant sistem yapılır...

servoya o kadar para yatırmaktansa encoderli hibrit sürücülü modeller kullanılırsa taş gibi olur kalan parayla makineye coolant sistem yapılır...

Değil mi abi benimde aklımdan o geçiyor :) servo tamam hızlı ama sonuçta işlem sırasında aynı hızda çalışacak boşta gitme hızı değişir yanlış mı düşünüyorum

servo boşa masraf.
makinede servo kullanıp şahin rulmandan çin malı arabalar raylar somunlar alırsan döverler seni :D

böyle birşey yapmadıkca servoya gerek yok
flip-cnc-milling-machines-m8cube-datron_2a8701a718.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri