Enerji Verildikten 4-5 sn sonra Devreye Giren Led-Lamba Devresi

icazet

Üye
Evet arkadaşlar arabada gösterge bölümünde 6lı kesilmiş 1 parça yani toplamda içinde sadece 6 tane led bulunduracak şerit ledi (sanırım 10 cm anca yapar) kontagı açtıgım zaman 1.kademede enerji geldiginde 4-5 sn sonra sürekli yanacak şekilde basit picsiz butonsuz ve swichsiz devre şeması lazım 2 gündür araştırıyorum isiste yapmadıgım simule kalmadı elektronikgi çok seviyorum ama biraz acemiyim siz degerli kardeşlerim sayesinde bişeyler yapacagıma inanıyorum..."inanın yok, bulamadım turn on-turn off bisürü şeyi araştırıp simulede deneme yanılmayla bazı parçalar ekledim çıkardım yapamadım."

ÖRNEK VİDEO :

Gecikme=delay delay turn on/off diye ara bulursun, kolay gelsin.

rlydlay.jpg

12 volt akü ile de kullanabilirsin. R=10k , C=470uf olarak seçebilirsin . bu değerleri artırdıkca gecikme süresi uzar.
düzeltme: 12 voltta R=4k7 olmalı.

rlydlay.jpg

12 volt akü ile de kullanabilirsin. R=10k , C=470uf olarak seçebilirsin . bu değerleri artırdıkca gecikme süresi uzar.
düzeltme: 12 voltta R=4k7 olmalı.

BD641 DİYE BİR TRANSİSTÖR BULAMADIM, BUNUN YERİNE NE KULLANILABİLİR ? BİRDE CR=1/2 SEC YAZISININ ALTINDAKİ BOBİNMİ?

aslında becermişsiniz. Sadece aküden sonra kontak anahtarı eklemeyi unutmuşsunuz.

TAMAM PEKİ NE YAPMAM GEREKİYOR ZAHMET OLMASSA PAİNTTE ÇİZERMİSİNİZ BURADA SORUNSUZ ÇALIRSA BASKI DEVREYE GECECEM İNSALLAH..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri