endüktif ve kapasitif uyarısı

yonzoglu

Üye
Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 1500 metrelik tünel için dışarıda 400 kva trafomuz mevut.Gerilim düşümünden sebep Tünel taşeronu pano muzdan besleme alıp dışarı 400/1000 V bir trafo koydu ve 1000 voltu içeri götürdü. İçerde de yine 1000/400 V trafolu ile gerilimi düşürdü çıkışı jumboya bağladılar.Lakin jumbo çalışmıyorken kompanzasyon normal( dışarıda ki yükler vs Fan falan çalışırken) ama bu ag trafolar üzerinde jumboyu beslerken (dışarıdan fanda vs de çalışıyor) Kompanzasyon rölesi hem kapasitif hem endüktif uyarı gösterip hiç kondansatör çekmiyor.Sayaçtan baktığımızda akımlar normal ama rgk üzerinde 1. faz aktif güç çok düşük, kapasitif çok yüksek gösteriyor ve kapasitif uyarısı geliyor.Diğer iki faz da endüktifde ve rgk endüktif uyarısı veriyor.Biraz karışık ama bir anlam veremedim üstadlarım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Jumbo dediğiniz şey nedir?Ben şuana kadar böyle bir cihaz kullanmadım marka ve kodunu paylaşırsan bir cevap yapabiliriz

Jumbo tünelde patlatma için delik delme makinesi yaklaşık 130 kw gücünde

Yükü sık değişen bir makina ise,klasik kompanzasyon ile kompanzasyon yapmanız oldukça zor olur.ALRON sistemi uygulayarak ancak sağlıklı bir kompanzasyon yapabilirsiniz.Veya,normal kompanzasyona ilaveten KAEL SÜPER SVC uygulayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Değişken bir yük değil.Gerilimi yüksekltmek için trafo koydular ondan sonra olmaya başladı.

Sorununuz şöyle olduğunu tahmin ediyorum: Sizin kompanzasyon akım trafoları misal 150/5 fakat sizin tüketiminiz 300 amper böyle olunca akım trafolarından doğru bilgi alamayan reaktif güç kontrol rölesi kompanzasyon u devreye alamıyor. Eğer elinizde yüksek amper ölçebileceğiniz amper metre jumbo devreye girdiğinde akımlarınızı ölçün

Sent from my HUAWEI P7-L10 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Haklı olabilirsiniz akım trf olaraj 400/5 kullandığımızı hatırlıyorum ama yarın ilk işim ona bir bakayın

Akım tr ları 600/5 ile değiştir bak ama sıkıntı devam ediyor mu
?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler