Endüktif 131% , kapasitif 35,31%

soylu80

Üye
arkadaşlar bunun sebebi ne olabilir. bir türlü halledemedim. tesis cezaya girdi..:( fikirlerinizi bekliyorum..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bence bunun sebebi monofaze kandanstor kullanmaman ve 1 fazlı alıcıyı için 3 fazlı kondanstör devreye giriyor  ve buyuk ihtimalle rolen eski tip yeni tiple değiştirmeni ve kompanzasyon panonun iyi bi tadilattan gecmesi gerek eğer bunları yaptım diyorsan tekrar gorusuruz  ve bide sayacın eski tipte yeni dijital sayacmı takıldı buna benzer soruların cevaplarını verirsen  daha çok yardımcı olunur sen kısacası kompanzasyon la alakalı ve sayacla alakalı teknik bilgileri ver iyiçalışmalar

muratdagli ' Alıntı:
bence bunun sebebi monofaze kandanstor kullanmaman ve 1 fazlı alıcıyı için 3 fazlı kondanstör devreye giriyor ve buyuk ihtimalle rolen eski tip yeni tiple değiştirmeni ve kompanzasyon panonun iyi bi tadilattan gecmesi gerek eğer bunları yaptım diyorsan tekrar gorusuruz ve bide sayacın eski tipte yeni dijital sayacmı takıldı buna benzer soruların cevaplarını verirsen daha çok yardımcı olunur sen kısacası kompanzasyon la alakalı ve sayacla alakalı teknik bilgileri ver iyiçalışmalar

rölem yeni tip estel , sayacımda elektronik.. yanlız sistemde 800 kva lık trafo var, ama işletme tam yük çalışmıyor. hatta hiç yük taşımıyor denebilir.

son beş günlük sarfiyat değerleri şöyle

0,85 kw aktif

1,12 kvar reaktif

0,30 kvar kapasitif.

sayac ag denmi yoksa og denmi olcum yapıyor?

sistemde sabit grup kondansatör kullanman gerekebilir

sistemde sabit olarak 25 kvar lık tri faze kondansatör mevcut

r fazında ki yük 20 amper ( yükler değişken olarak girip çıkabiliyor tüm fazlarda )

s fazında 8,5 amper

t fazında ( 12 amper

trafo 800 kva

her fazdaki monofoze kondansatörler (röle kontrollü ) 0,5 kvar- 2,5 kvar... ve röle devreye alıp çıkartıyor.

akım trafosu 300/5

bu şekilde cezaya girme sebeplerini söyleyebilirseniz, bende neyi atladığımı bulabilirim...:( şimdiden teşekkürler

soylu80 arkadaşım, 800 kva trafoya 25 kvar lık sabit kondansatör akım trafolarından önce bağlanması gerekiyor.akabinde (entes in yeni R.G.K.R si olduğunu söylüyorsun).üç faz a ait cos değerlerini gözlemeleyerek (gündüz-gece) monofaze-trifaze kondansatör uygulamasını yapabilirsin.güç yok denecek kadar az diyorsun .3 kademesini 0.5 kvar monofaze olarak düşünmeni tavsiye edebilirim.sadece hatırlatma babından ilk kademe mutlaka trifaze olacak(kompanzasyon panosunda uygulayacağın en büyük değerdeki kondansatör).kolaylıklar diliyorum

arkadaşım kusura bakma son verileri görmeden bilgileri göndermiş bulundum.özür dilerim.herşeyi yapmışsın zaten .yalnız röleye akım trafosunun değerini girerek,otomatik tanıtma işlemini yaptın mı.selametle.

evet akım trafosunun değerini girdim.. :( hala sorun devam ediyor

Soylu Abi ,
Bende ki mevcut trafoyu boşta çalıştırıp denedim ve aktif-endüktif ve kapasitif değerlerinin hepsinde bir artış gördüm.Bende sabitle oynayıp duruyorum 2000 kVA'lığa önerilen 60 kVAR yaptığım testlerde de 60 kVAR görünüyor ama trafo yüksüzken fazla yüklüyken az geliyor,

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri