En iyi Pic Derleme Programı??

vasili35

Üye
Arkadaşlar en sağlıklı , en kaliteli ve en yaygın olan derleme programı sizce hangisidir???

Arkadaşlar en sağlıklı , en kaliteli ve en yaygın olan derleme programı sizce hangisidir???

En yaygın olanlar, en kalitesiz olanlarıdır.
En kaliteli olanları sağlıklıdır ama çok yaygın değildirler.
Saydığınız niteliklere aynı anda sahip olan derleyici yok gibi...

Doğrusu, ihtiyacı belirleyip ona göre dil ve derleyici seçmektir;

Ciddi ve kaliteli işler, saat gibi çalışan sistemler için ccs, hi-tec, microchip c derleyicileri,

Zamanınız bolsa, donanıma tam hakimiyeti ve kılı kırk yarmayı seviyorsanız, ayrıca (daha üst seviye işler için) kendi kendinize işkence etmek gibi eğilimleriniz varsa, Asm,

Fazla uğraşmadan öğrenci işi, spagetti kod yazıp görüntüde birşeyler kotarayım, hem işim görülsün hem de sentaks fazla başımı ağrıtmasın diyorsanız basic türevleri tavsiye edilir.

parsic bence en partiği

Ben şimdi Asm dili derleyiciyi öğrenmeye çalışıyorum ve Proton IDE programıyla uğraşıyorum.Şimdi elektronik temel bilgisi olan biriyim.Pic programlama olarak yolun başındayım bir sürü araştırma yapıyorum ve Parsic programı araştırdığım tüm derleme programların en basiti PLC programlayı biliyorum ve bu parsicle olan uğraşımı kolaylaştırıyor.Pic programlama olarak parsic bana çok basit geldi ve bu program diğerlerinden daha basitse ve onlarla aynı yola çıkıyorsa ozaman neden sık kullanılmıyor veya randıman alınamıyor.Bu görüşümün aksini düşünen varsa lütfen aydınlatsın bizi.Tşk ederm.

parsicle devre kurarken kullanılan yöntem çok mantıklı
örneğin siemens logo kontrolörde de aynı şey yapılıyor
kapılar bloklar vs.parsic programı grafik arabirimle oluşturulan
bir projenin kodlarını otomatik üretiyor.asm olarak,üretirken simule edebiliriz ayrıca
siz arka fonda sadece işinizi yapıyorsunuz.

Bence Picbasic en kolay ve yaygını. Ayrıca yaygın olması kalitesiz olması demek değildir. Amacına ulaştırıyorsa kalitelidir. Microcode Studio iyidir. Bu program sayesinde Ben çok ekmek yedim.

parsicle devre kurarken kullanılan yöntem çok mantıklı
örneğin siemens logo kontrolörde de aynı şey yapılıyor
kapılar bloklar vs.parsic programı grafik arabirimle oluşturulan
bir projenin kodlarını otomatik üretiyor.asm olarak,üretirken simule edebiliriz ayrıca
siz arka fonda sadece işinizi yapıyorsunuz.

Parsic te kod yazmıyorsunuz yani programlamanın temelini bile alamıyorsunuz, yapabilecekleriniz çok sınırlı ve desteği devam etmeyen bir yazılım.
Benim tavsiyem Hi-Tech C Başlangıç zor ama Profosyeneller hep bubunla çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri