En çok Tercih Edilen PLC

mami66

Üye
arkadaşlar piyasada en çok hangi plc kullanıyor ben öğrenciyim ona göre plc öğrenmek istiyorum. teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Siemens S7. Ama bence herkesin bildiğinden çok herkesin bilmediğini öğrenmek daha iyidir.

Siemens çok kullanılıyor.Fakat arkadaşında dediği gibi alternatiflere yönelmeni tavsiye ederim...Benim kullandığım Liyan ve Advantech'i , özellikle Advantech'i incelemeni tavsiye ederim...Çünkü baştan aşağı otomasyon ile ilgili her ürün mevcut.Otomasyona bakış açın bile değişir..İş sadece PLC değil.

Hımm anladım teşekkür ederim ben bi bakayım
advantech e birazda onla uğraşayım teşekkü ederim

hangisini öğrenmek bizim için piyasada çalışırken daha avantajlı olur hangisinde eklemk daha çok kazanılır

ihalelerde genelde siemens isteniliyor bu nedenle piyasada bir siemens cılgınlığı var aslında siemens cok yönlü ama fiyat ucuk olduğu için bizler tercih etmiyoruz bana sorarsan siemens > omron> telemecanıque > möller> ......> delta sıralamasını yapardım...

Siemens öğrende , uzakdoğulu bir çok plc markası mitsubishi tabanlıdır. Mitsubishi'yi öğrenirsen bir çok markada sorun çekmezsin. Panasonic te yakındır. Omron'da kullanılır. Ama plc öğrenmende temel mantık yapısını kavraman ve otomatik kumanda bilgisine hakim olman gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri