Emko-4430 Resetleme Problemi

donttuy

Üye
arkadaşlar elimde biraz karışık bir sistem var. emko-4430 programlana bilir sayıcıyı bağladım. tamamen çalıştırdım. sadece reset işleminde sorun yaşıyorum.
kısaca sistemin çalışması;
sayıcı sayma işlemini yapıyor(12v proksimity sinyallerini okuyor). makinaya ileri gitmesi ile ilgili komutu veriyor. ileri gitme işlemi bitince bir proksimity geri gönderiyor. aynı tip fakat farklı bir proksimity de arkada durduruyor. fakat sorunda burda başlıyor. benim sayıcıyı resetlemem gerekiyor. ön ve arkadaki proksimity ler 220v ile çalışıyor. fakat benim cihazın kullanım kılavuzundan anladığım kadarı ile 12v vererek restlemem gerekiyor. elimdeki sistemde o iş için kullana bileceğim 12v enerji yok. öndeki proksimity devresinden 220v alarak aleti resetletme şansım var mı?

cihazın kendisinde resetlenmesi için (emko sayıcı) bir 12v çıkış olmalı zaten o uç ile reset ucuna dokundur çek resetlenmiş olur.senin yapman gereken 220 v yada kaç volt ile resetleme yapacaksan mesela 220v diyelim proximity gördüğünde(reset için kullanılan) 220v luk röleyi enerjilendir rölenin normalde açık kontağına cihazdaki 12v ucunu diğer kontak ucunada reset ucunu bağlanam yeterli olacaktır..kolay gelsin

Aslında cihazı resetlemede de bi sorun yaşamıyoruz, fakat makinenin sonunda bulunan proximity switch normalde kapalı ve 220v çalışıyor. bununla reset yaptırmak istiyoruz. Çünkü sayıcının normalde kapalısını saydırma için kullanıyoz. normalde açık ucunuda makinada başka kontaktor çekmesi için kullanıyoruz. Makina işini bitirmeden kendine reset atarsa(elle veya zaman ayarı ile) makinayı en başına almaya çalışıyor. Biz bu işi mermer makinası için yapaya çalışıyoruz. makina ileri giderken yani kesim yaparken reset atması durumunda işini yarım bırakıp geri gitmek istiyor tekrar. bunun önüne geçmek için ileride (makina kesim işini bitirince) basılan prox. üzerinden resetlemeye çalışıyoruz. Bunu yapmamız mümkünmü?
Yani makinayı resetlemek için reset ucuna 220v verirsem sayıcıya hasar verirmiyim?

Aslında cihazı resetlemede de bi sorun yaşamıyoruz, fakat makinenin sonunda bulunan proximity switch normalde kapalı ve 220v çalışıyor. bununla reset yaptırmak istiyoruz. Çünkü sayıcının normalde kapalısını saydırma için kullanıyoz. normalde açık ucunuda makinada başka kontaktor çekmesi için kullanıyoruz. Makina işini bitirmeden kendine reset atarsa(elle veya zaman ayarı ile) makinayı en başına almaya çalışıyor. Biz bu işi mermer makinası için yapaya çalışıyoruz. makina ileri giderken yani kesim yaparken reset atması durumunda işini yarım bırakıp geri gitmek istiyor tekrar. bunun önüne geçmek için ileride (makina kesim işini bitirince) basılan prox. üzerinden resetlemeye çalışıyoruz. Bunu yapmamız mümkünmü?
Yani makinayı resetlemek için reset ucuna 220v verirsem sayıcıya hasar verirmiyim?
Sn. Pioneer5900 gayet güzel açıklamış neden sayıcıya 220 veresin ki yanar yanmasa bile reset atmaz 12dc lazım dışardan vereceğin de olmaz kendi 12dc si lazım resetlemesini istediğin prox a bir röle çektirip kuru kontak üzerinde resetlemelisin.

sayın donttuy arkadaşım 220v vereceğin ucu 220v bobinli bir rölenin 220v ucuna nötürünü direk bağla rölenin normalde açık yada normalde kapalı kontaklarından istediğini kullan istediğin şeyi kontrol et ama anlaşılan bunu uygulayacak yeterli bilgin yok arkadaşım yada sana şema ile anlatmamız gerekiyor inşallah yardımcı olabilmişizdir..

Sorunu cozdum. Prox. Birini mekanik bi switch ile degistirdim. Nc ile kendi isimi yaptim. No uzerindende sayicinin 12v akimini gecirip reset sorununu hallettim. Simdi sadece ezm-4430 set degerlerini degistirdigim zaman manuel bir reset islemi olmadan calismaya devam etmesini saglamak kaldi. Bu sayicinin programini bilen birisi yardimci olabilirse cok memnun olurum. Bu islemi eski makinamda ezm-9120 ile yapmistim. Onun yerine cikanla yapamadim. Ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri