Emerson marka sürücü var faz kayıp arızası

Hocam,
Motor yeni sarilan bir motor,amacımız fazlar arası 380vac 50hz motoru,fazlar arası 190vac 60hz çalıştırmak bunun için motor bobinajında değişiklik yapıp 60hz göre çalıştırmak sanırsam invertör çıkış voltajını da Düşüyor olmamız Lazım ayarlardan

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
invertörler voltaj düşürmez!Sanırım Türkiyede değilsiniz!Ama Türkiye de olsanız 220 vac girişli bir invertörle üçgende 220 VAC çalışan motoru invertöre 220 monofaze girerek üç faz 220 vac çıkış alabilirsiniz!Veya 3 faz girerek 380 Vac yıldız olarak çalıştırabilirsiniz!Bulunduğunuz bölgede Şebeke trifaze 190 vac ise 220 volt invertöre iki faz bağlayarak girişi 190 vac yaparak invertörün çıkışlarından trifaze 190 Vac alabilirsiniz!Ama invertörün giriş voltajını 190-200 vac olarak ayarlamnız gerekir invertör düşük voltaj hatası vermesin.60 hz olması önemli değil motorlar zaten invetrörle frekans ayarı yapılabilen cihazlardır!50 hz de devir 1400 ise (misal veriyorum)60 hz de 1500 d/d olur!Ama motorunuz üçgende 220 vac de çalışıyor mu?birde daha öncede yazdım U-V-W voltaj giriş uçları X-Y-Z uçlarına çapraz olmalı!bir ölçü aletiyle U ucunun X ucuna V ucunun Y ucuna W ucununda Z ucuna kısa devre olması şart aksi takdirde motorunuz 2 faza düşer ve ileri çalışırken geri dönebilir ve motor yanabilir!

Cevaplariniz icin tesekkurler hocam.fr. inv. cihazlarini bilen biriyi bir cok markayida tecrube etmis durumdayim.Giris 380v olan bir cihazda tasarruf modu aktif ise motor ayni gucte ve devir ayni oluyorsa gerilimi bir miktar düşürüyor veya frekans dusuyorsa bir miktar gerilimde dusuyor,tabi ki faz faz arasu 220v olarak dusmesi ilginc true rms ölçü aletiyle de olcuyorum.Ben Turkiye deyim ama motor baska bir yerin sebekesine gore calicagi icin motoru ayarlamaya ve test etmeye calisiyorum dolayisiyla fr ve gerilim onemli.Kolay gelsin,tekrar tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri