Elimdeki ses tesisatını arabamda değerlendirmek istiyorum

captaiinn

Üye
Merhaba arkadaşlar daha önceden elimde bulunan amerikan yapımı jetonlu müzik box üzerinden söktüğüm ses sistemi var çok net ses verdiğini ve keyifle müzik dinlediğim bir sistemdi bu sistemi aracımda değerlendirmek istiyorum bir kaç oto teyp ustasına götürdüm fakat elimdeki bu sistemin değerlenemiyeceğini çalışma sisteminin farklı olduğunu söylediler tabiiki ustaya güveniyorum fakat aklıma takılan bir şey var aracın orjinal teyp çıkışına
1. sorum : bu tesisatı destekliyecek bir ara parça olamazmı ?
2. bu imkansız bişeymidir ?
yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
elimdeki sistemin fotoğrafları aşağıdadır. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

TİZ
pmRBBo.jpg

komple sistem
RbJooY.jpg

MED
k1jnnJ.jpg

WOOFER
N95rrg.jpg

ayo222.jpg

Arşimet: Bana yeteri kadar uzun bir manivela ve birde destek noktası verin, dünyayı yerinden oynatayım demiş. Mümkündür ama maliyetine katlanırsanız.

Arşimet: Bana yeteri kadar uzun bir manivela ve birde destek noktası verin, dünyayı yerinden oynatayım demiş. Mümkündür ama maliyetine katlanırsanız.

:) abi teşekkür ederim tabiki bir maliyeti olucak ama bu elimdeki değerlenirmi yapıcağımız şeyle ??

kardeş resimdeki woofer neredeyse tedavülden kalktı.Eski dilde ona kağıt bas derdik biz.
Bu woeferı çalıştırmak için elinde bir adet uygun güçte amfi olması gerekir.sterıo veya mono olabilir.
aracındaki teybinin amfi çıkışı olması gerekir..150 watt demiş gücü.bunun gerçek RMS değeri mi
onu bilemiyorum fakat öyle olmayacağı kesin yüksek ihtimal..Bir de basın direnci 8 ohm yazıyor.
Eğer illa 8 ohm da kullanılması gerekiyor ise çok fazla bir ses alamazsın..Bu yuzden
hiiiçç uğraşma..300 tlye adamlar komple set yapıyolar artık..

kardeş resimdeki woofer neredeyse tedavülden kalktı.Eski dilde ona kağıt bas derdik biz.
Bu woeferı çalıştırmak için elinde bir adet uygun güçte amfi olması gerekir.sterıo veya mono olabilir.
aracındaki teybinin amfi çıkışı olması gerekir..150 watt demiş gücü.bunun gerçek RMS değeri mi
onu bilemiyorum fakat öyle olmayacağı kesin yüksek ihtimal..Bir de basın direnci 8 ohm yazıyor.
Eğer illa 8 ohm da kullanılması gerekiyor ise çok fazla bir ses alamazsın..Bu yuzden
hiiiçç uğraşma..300 tlye adamlar komple set yapıyolar artık..

yorumun için çok teşekkür ederim şimdi fotoğraflara bakınca aslında hiç uğraşılacak bişey değil aslında ama benim derdim bu tesisattan çıkan ses in tınılarını tizini basını biliyorum ve çok keyifli olduğunu da biliyorumya o üzden üzerinde duruyorum aslında...

muzik kutusunun icindeki izolasyon ve akustik ortam o hoparlorlerin guzel calmasini saglayabilir.ayrica o hoparlorlere uygun anfi duzenegi filan guzel tonlamalar cikmasina sebep olur.aracta o duydugun sesin yarisini bile duyamazsin benim gorusum..dedigim gibi hic ugrasmaya degmez,ayrica aracin bagajinda kotu bir goruntu olusturur bu kabin hoparlor.

Kabindeki ses kalitesini otomobilde yakalamanız zor. Biraz kayıplarınız olacaktır denemeden sonuçtan emin olamazsınız. Bakarsınız uyum sağlar iyi bir sonuç ta alabilirsiniz. Kendi orjinal amfisi varmı.

Kabindeki ses kalitesini otomobilde yakalamanız zor. Biraz kayıplarınız olacaktır denemeden sonuçtan emin olamazsınız. Bakarsınız uyum sağlar iyi bir sonuç ta alabilirsiniz. Kendi orjinal amfisi varmı.
Amfi yok sadece orjinal renault teybi var üzerinde

oto ses sistemleri genellikle 4 ohm ve altındaki değerlere göre dizayn edilir.8 ohm luk hoparlör bağlamanız demek sistemi yarı gücüne düşürmek anlamına gelir.50w 4 ohm çıkışı olan bir amplikatör, 8 ohm da 25w ses verir.ayrıca kabin halinde bağaja koyduğunuz 3 yollu hoparlörden ancak basları net duyarsınız,tizleri ve mid'leri öldürürsünüz ki bu da ayrı bir kayıp olur.orjinal oto teyibi ile çok iyi performans alacağınızı düşünmüyorum ancak denemekden zarar gelmez,tercih sizin.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri