Elektronik sigara anakart sorunu

Apollo11

Üye
Herkese merhaba. Klişe olucak ama gerçekten konunu nereye açılacağını bir türlü bulamadım. :)
Severek kullandığım iki adet elektronik sigaramda birden 2 gün arayla sorun oluştu. Bakmadığım video araştırmadığım site kalmadı hiçbiryerde çözümünü bulamıyorum. Son umudum burası. Elektronik sigaraların ikiside aynı marka model renk farklı sadece birinde durup dururken sadece pil değişimi yaptıktan sonra ekranda uyarı verip görüntü gitti. Bir daha gelmedi. Hiçbirşekilde yere düşmedi elimdeyken oldu bu olay. Resim cihazıma ait bi görüntü. Bazı sitelerde ekranın altındaki lehimli ince yerlerin (sağ üstte) sağdan ikincileri birleştirince geldiğini iddia ediyordu bazılarında olmuş ama bende bu olmadı. Sebebini çözemiyorum. Öbür cihazımın ekranında sorun yok onun anakartından vs söküp buna takabilirimde. Sanırım sigaraya tekrar başlayacağım. Yardım edin. :/
WhatsApp Image 2017-06-28 at 19.09.25 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-06-28 at 19.09.25 (2).jpeg
WhatsApp Image 2017-06-28 at 19.09.25.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Atomizer teli kısa devre veya açık devre olmuş olmasın.

Atomizer teli kısa devre veya açık devre olmuş olmasın.
Sanmıyorum çünkü içerisindeki coil orjinal coiliydi ve uzun zamandır kullanıyordum. Öbür cihazımda coil sararken kısa devre ister istemez oldu ama hiçbir zaman o sorun teşkil etmedi sadece uyarı verdi.

Yazılım güncellemesi yapılıyorsa bir deneyin belki düzelir. usbden bilgisayara bağlayarak ayarlardan download veya update.

Birde şarj soketi usb girişi çok kirli gibi lehim tazeleme işlemi yapmışmıydınız?

Bence kartı bir çözücü ile temizleyiniz. Güzence kurutup tekrar denetiniz. Usb soketinin hemen sağ üzerinde 5 Volt test point var. O noktada voltajınız varmı kontrol ediniz.

Ürün kendini aşmış mikroişlemcili bilgisayarlı bir sigara olmuş..

Birde şarj soketi usb girişi çok kirli gibi lehim tazeleme işlemi yapmışmıydınız?

Bence kartı bir çözücü ile temizleyiniz. Güzence kurutup tekrar denetiniz. Usb soketinin hemen sağ üzerinde 5 Volt test point var. O noktada voltajınız varmı kontrol ediniz.

E-likit yağ olduğu için eğer pcb ye bulaşmış olabilir iyi bir temizlik yapmakta fayda var.

dediklerinizi uyguladım kontrol ettim voltaj geliyor temizledim güzelce lehimleride yeniledim ama nafile. Likit bulaşma olayı sanmıyorum ama yinede temizledim. Acaba ekrana ait bir direnç vs yanmış olabilir mi? Eger öyleyse aynı cihazdan bir tane daha var onun ekranına görüntü geliyor o karttan bu karta entegre yapabilirim. Istanbulda elektronikcilere gittim ama anlayan olmadı.

isin sikintili kismi cihaz üzerinde islwmci var ve bu işlemciye program yukleniyor. Sizin elinizdeki urunun programi saglam mi degilmi bilmiyoruz. işlemci U1 adindaki parca. Analog devre olsa bir sekilde calistirabilirdik ama burada takilip kaliyoruz.

isin sikintili kismi cihaz üzerinde islwmci var ve bu işlemciye program yukleniyor. Sizin elinizdeki urunun programi saglam mi degilmi bilmiyoruz. işlemci U1 adindaki parca. Analog devre olsa bir sekilde calistirabilirdik ama burada takilip kaliyoruz.
Şöyle diym cihaza ait son güncel sürüm yüklüydü içinde. Sizler daha iyi bilirsiniz tabiki herhalde yapılacak hiçbirşey yok? . :/

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri