Elektronik Mühendisiyim. Elektrik Müh. olmak istiyorum

caki3000

Üye
Selamlar,

Elektronik mühendisiyim. Ancak bazı şirketler yalnızca elektik mühendisi arıyorlar. İlgili ilanların tüm yetkinlikleri sağlamama rağmen Elektrik Mühendisi olmadığım için başvuramıyorum. Elektrik Mühendisliğine tamamlama gibi bir şansım var mıdır branşımı ?

Eskiden EMO'dan dersleri alıp hem elektrik hem elektronik müh. olunabiliyordu. Hala var mı ?

Konuyu bilen arkadaşların yardımcı olmalarını rica ederim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Biz mühendislerin yasal odası olan Elektrik Mühendisleri Odası bu durumu şöyle izah ediyor:

Ekres: http://www.emo.org.tr/genel/sss.php?grubu=%DDMZA%20YETK%DDS%DD

Elektrik-elektronik mühendislerinin Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi talep etmeleri halinde; bu belgenin verilebilmesi için transkript istenir. Elektrik-elektronik mühendislerinin transkriptinde "elektrik makineleri", " iletim sistemleri", " dağıtım sistemleri", " güç sistemleri", " enerji sistemleri", " elektrik tesisleri", " koruma", "yüksek gerilim tekniği" veya bu derslerle aynı içerikte olup, farklı isimler altında olan derslerden en az üçünün bulunması durumunda veya bu dersleri sonradan tamamladıklarını üniversitelerden belgelemeleri durumunda elektrik-elektronik mühendislerine Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi düzenlenir.

Bu dersler sadece üniversitelerden tamamlanabilir. Odamız bu dersleri kanun gereğince veremez. Şu anda;

Gazi Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

bu dersleri sonradan tamamlamak isteyen üyelerimiz için açmaktadırlar. Ancak uzaktan eğitim şeklinde verilen dersler kabul edilmemektedir. Örneğin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi‘nden 09.03.2012‘den sonra yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

Cevabınız için teşekkürler benim bulamadığımı siz bulmuşsunuz..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri