elektronik devre sistemleri gibi derslere yardımcı kaynaklar

merhabalar elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisiyim.elektronik 1 elektronik 2 ve elektrik devre sistemleri gibi derslere yardımcı kaynakları pdf halinde verebilecek olan varsa yardım edebilir mi?
yardımlarınız için şimdiden sağolun. İnternette pek fazla bulamadım önemli kitapların pdflerini bulamadım belki arşivinde olanlar paylaşıma açarsa çok makbule geçer.

dostum ne yazıkki buralarda kaynak bulmak zor. internette kaynak bulsan dahi zayıf kaynaklar olur bunlar. bence bi kitapcıya git. eger maddi durumun sıkıntıliysa 2. elciye git ve mehmet sait türköz elektronik diye bi kitabı var. Yazdığı tüm elektronik 1 elektronik 2 ve çözümlü elektronik devreler kitabını tek kitapta birleştirmiş. daha sonra da sana önerim ali bekir yıldızın elektrik devreleri 1 elektrik devreleri 2 adlı kitaplarını al. Ek olarak nilsson un elektrik devreleri kitabını al. hepsinin hakkını verirsenn git ünide ders anlat [emoji4] differansiyel denklemlerede göz atman gerekir birazcik. Eger sistem devre çalışacaksan.

Sent from my SM-G935F using KontrolKalemi Forumu mobile app

dostum ne yazıkki buralarda kaynak bulmak zor. internette kaynak bulsan dahi zayıf kaynaklar olur bunlar. bence bi kitapcıya git. eger maddi durumun sıkıntıliysa 2. elciye git ve mehmet sait türköz elektronik diye bi kitabı var. Yazdığı tüm elektronik 1 elektronik 2 ve çözümlü elektronik devreler kitabını tek kitapta birleştirmiş. daha sonra da sana önerim ali bekir yıldızın elektrik devreleri 1 elektrik devreleri 2 adlı kitaplarını al. Ek olarak nilsson un elektrik devreleri kitabını al. hepsinin hakkını verirsenn git ünide ders anlat [emoji4] differansiyel denklemlerede göz atman gerekir birazcik. Eger sistem devre çalışacaksan.

Sent from my SM-G935F using KontrolKalemi Forumu mobile app
hani maddi durumum pek sıkıntılı değil de bir kitaba o kadar para vermeyi doğru bulmuyorum ikinci el kitapçılardan almak daha mantıklı ve makul bir karar senin de belirttiğin gibi.. dediğin kitapların hepsini belleğime kazıdım en yakın zamanda onlara temin edeceğim dostum
için elektronik elemanlar ve devre teorisi diye bir kitap var onu şiddetle tavsiye ederim

Sent from my SM-N910C using KontrolKalemi Forumu mobile app
Teşükkürler göz önünde bulunduracağım pdf bulabilirsem pdf olmadı bir şekilde temin ederim
Tavsiyen için teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
için elektronik elemanlar ve devre teorisi diye bir kitap var onu şiddetle tavsiye ederim

Efendim, bende tam tersi eletkronik cihazlar ve devre teorisini pek önermiyorum. Yukarıda önerdiğim kaynaktan elektronik sıfırdan maddenin yapısından başlanarak difüzyon akımı sürüklenme akımı vs... sanki bir fizikçiye anlatılır gibi anlatılmış. Bu çok güzel birşey. Böyle kitaplardan teoriyi öğrendikten sorna elektronik cihazlar ve devre teorisi adlı kitaptanda mühendislik yaklaşımları, mühendis bakış açısını geliştirmek adına pekiştirme yapılabilir. Fakat ingilizce orjinalinden çalışılmalı. Ana dili ingilizce olan varsa ingilizcesidnen çalışabilir fakat çeviriside güzel olmasına rağmen aynı anlamı veremiyor. yetersiz. Bir çok okulda hala önerilen bir kaynaktır fakat bilen için güzeldir.

Arkadaş mühendis olacak nasipse zaten. Bunun için temel bilgileri bilmesi gerekir. Transistörün mosfetlerin kesim doyum çalışma bölge kriterlerini bilmesi gerekir. Bence çok güzel bir kitap. Özellikle elektronik devreler için çok ideal. Tabi bu şahsi fikrim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri