Elektronik Bloggerlar Dikkat: Çalıntı İçerik Oluşturma Sitesi

FxDev

Üye
Arkadaşlar merhabalar,

Dün d.i.y.o.t.n.e.t adlı bir internet sitesine şans eseri denk geldim. İçerik index oluşturma sitelerinden oldum olası şüpheyle yaklaşmışımdır; bu adamların amacı başkalarının oluşturduğu içerikleri kendi sitelerine sanki kendileri yazmış gibi almak ve kullanıcı yoğunluğu oluşturarak sonrasında reklam gelirleri elde etme üzerine.

Bir çok arkadaşımın sitede blog'u olduğunu biliyorum. Lütfen bu sitede içeriklerinizi araştırın. Benim sitemde çok girdi olmamasına karşın 6-7 adet başlığı, baya da uğraş vererek (resim üzerindeki adresi silip kendisininkini yazmaya kadar varan) kendi sitesin, kaynak göstermeyerek copy/paste yapmış. Takip ettiğim ve daha önce yazılarına denk geldiğim bir çok arkadaşın da yazılarının aynen kopyala/yapıştır site üzerinde görüyorum.

Lütfen tekrar içeriklerinizi kontrol edin, bu tür, pişkinlikle yapılan emek hırsızlıklarına yer vermeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu konuda mehkemeler nasıl hareket ediyor, ne kadar zamanda sonuçlanıyor dava acaba? Tekil olarak değil de site yönetimi olarak başvuru sanırım daha etkili olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri