Elektroniğe başlıyorum sorularım

Baturalp81

Üye
Merhabalar ben elektroniğe yeni merak saldimama ilerde meslegimide bu sekilde yonlendirmek istiyorum sizden bir kac sey aciklamanizi yada aciklayan yazi,makale varsa beni yonlendirmenizi istiyorum. Ben aradim fakat aklimdaki sorulari cevaplayamadim.

1) Mikroislemciyle, mikrodenetleyici arasindaki temel fark nedir? Ve bu arduino, raspberry, beaglebone bunlardan hangisi oluyor?

2)ARM, AVR, PIC bunlar neler oluyor? Mesela ARM dediginde oyle bir sistemmi var yoksa baska sistemlerdemi?

3) PIC kart olarak mi bulunuyor yoksa ayri ayri mi aliyoruz?

4) ARM,AVR,PIC bunlari kullanan kartlar varmi?

5) Beaglebone, raspberry, arduino, pcduino bunlar disinda gelistirme karti var mi ? Varsa nelerdir ve en iyi si hangisidir?

6) Ilerde mesela meslegim bu olursa ben bu kartlarimi kullanicam yoksa baska bir seylerle mi gelistiricem? Baska seylerse bunlar nelerdir ?

7) ARM, PIC, AVR, FPGA gibi bunlardan başka alan var mı ? Varsa nedir en iyisi hangisidir?

LUTFEN KUSURA BAKMAYIN AKLIMDA COK SORU ISARETI VAR AMA BULAMADIM CEVAPLARI BURAYA SORDUM

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yardımcı olabilecek var mı ?
Şimdi bu ARM, AVR, PIC gibi neler var ?
Ve bunlar ne oluyor bunları nasıl birleştiriyoruz ?

Merhaba,
PIC konusunda yardımcı olabileceğimi zannediyorum.Amatörüm.Sizin bilgi seviyeniz ve eğitiminizi bileyim ki ona göre bilgi aktarayım.

meslek liselerinde ücretsiz pic ve plc kursları var. kendi başına biraz zor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri