Elektrikli su motoru ve invertör

htemel

Üye
Merhaba arkadaşlar ben internetten 370 veya 750 watlık bir su motoru almayı düşünüyorum. Bunu akü ile tarlada kullanmak istiyorum. Bu su motoru için nasıl bir invertör almalıyım. Yardım edebilirmisiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba sayın htemel,
Tam sinüs inverter olmak şartıyla 370 w. için 600 w.lık. 750 w. motor için de en az 1000 w.lık olması gerekir.

Hocam modifiye sinüs invertörün ne gibi bir zararı olur.
2. El bir UPS var UPS ayrıca işe yarar mı tam sinüs invertör pahalı biraz. Sadece su motoru çalışması için başka bir alternatif var mı
AliExpress.com da saf sinüs invertör kiti (demonte olarak satilan) var yaklaşık 200 TL 2000 watlık bundan alayım. Fakat ac16 v giriş diyor. Elimde olan 100 ah 12 volt akü için uygun değil mi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam arkadasim telefon tutukluk yaptı ancak yazıyorum

Modifiye sinus kare dalga çıkarır saf sinus çıkmaz bunla akkor flemanli lamba tv küçük buzdolabı çalıştırırsan

Sana tam sinus lazim motor daki sargilar manyetik induksiyon prensibiyle çalıştığı için neyse

Yerine olsam 2x 250w mono kristal panel le güneşten akumu şarj ederim

Ve sana enaz 1kw tam sinus inverter lazim

UPS çıkışı tam sinüs dür, işinize yarar. Ancak en az 1000 w.lık olması gerekir. Ups içindeki aküler düşük amperlidir ve sizin işinize yaramaz. Güneş paneli ile ya da daha önce evde şarj ettiğiniz 200 Ah.lik aküyü ups'ye bağlayarak kullanabilirsiniz. Ups'nin kendi şarj kontrolü ile 200 Ah. aküyü şarj etmeye kalkışmayın yeterli olmaz.

Sayın şef112'nin dediği gibi asenkron motorlarda tam sinüs olması çok önemli. Modifiye sinüs olursa motor tam randımanlı çalışmayacağı gibi çok çabuk bozulmasına neden olur.

Su pompası çalıştıracaksanız birinci öncelik suyu bulmaktır. Kuyunuz var mı? Su kaç metrede?

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için tek tek teşekkür ederim.

Elimde olan ups cihazının üzerinde capaclty 650 va yazıyor. Sanırım bu işimi görmeyecek.

Tarla dere kenarında 6-7 metreden çekecek. Tarla yakınında elektrik hattı olmadığı için akülerle bu işi yapmayı düşünüyorum. Şuanda elimde bir 100 ah akü var evde doldurup tarlada kullanmak istiyorum. Daha sonraki süreçte aküyü güneş panelleri ile dolduracam.

Ayrıca internette araştırırken aliexpres.com da inverter kitler var demonte halinde.Bunları alıp elektriçide birleştirsem Bana daha uyguna gelir gibime geldi. Aşağıdaki linkte olanlar işime yararmı.
1- https://tr.aliexpress.com/store/pro...-Conversion-Function/1756394_32708386608.html

2- https://tr.aliexpress.com/item/Send...59.html?spm=2114.13010208.99999999.267.NBVJic

veya

3- https://tr.aliexpress.com/item/2000...00.html?spm=2114.13010208.99999999.270.NBVJic

Son düzenleme:
Dc motor lar var dalgic pompalar var özel sargı 1kw motor işinizi görürse öyle yapın akdeniz tarafında bu isi yapan tanıdıklarım var.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri