elektrikli ani su ısıtıcıları

Sigorta kutusundan ayrı bir linye ile 25A bir sigortanın 7000 watt gücündeki bir ani ıstıcıyı kaldırmaz mı? Ben bunu bir aralar denedim ama kaldırmıştı diye hatırlıyorum...Ama emin deyilim ...

Kaldırmaz 7000 Watt güç 220 Voltta 30 Amperden fazla akım demek. Zaten 25 Amperlik sigorta akım 26 Amper oldu diye hemen atmaz. 27-28 Amperde 2-3 dakika sürer atması.

Kaldırmaz 7000 Watt güç 220 Voltta 30 Amperden fazla akım demek. Zaten 25 Amperlik sigorta akım 26 Amper oldu diye hemen atmaz. 27-28 Amperde 2-3 dakika sürer atması.
Ama watt olarak toplayıp 220 v bölersek ana sigorta bile kaldırmaz demiştiniz.. Bu şekilde yapılan hesaplamanın yanlış oldugunu sölemiştin diğer konuda...

Ama watt olarak toplayıp 220 v bölersek ana sigorta bile kaldırmaz demiştiniz.. Bu şekilde yapılan hesaplamanın yanlış oldugunu sölemiştin diğer konuda...

25 Amper sigorta kaldırırmı diye sormuşsun ama bu konuda? Bende kaldırmaz dedim.

25 Amper sigorta kaldırırmı diye sormuşsun ama bu konuda? Bende kaldırmaz dedim.
'Linye kablolarında hafif ses ve koku' konusunda söyle yazmıştınız: Watt olarak güçleri toplayıp bölerseniz ana sigorta bile kaldırmaz.

'Linye kablolarında hafif ses ve koku' konusunda söyle yazmıştınız: Watt olarak güçleri toplayıp bölerseniz ana sigorta bile kaldırmaz.

Kaldırmaz tabi o şekilde toplama yaparsanız olmaz.

Fırın+bulaşık mak+çamaşır mak+ek yükler+aydınlatma= 10 kW değerini geçer o şekilde hesaplarsanız hatalı olur ana sigorta bile taşımaz.

Kaldırmaz tabi o şekilde toplama yaparsanız olmaz.

Fırın+bulaşık mak+çamaşır mak+ek yükler+aydınlatma= 10 kW değerini geçer o şekilde hesaplarsanız hatalı olur ana sigorta bile taşımaz.
Bu cevabı yazmanı bekliyodum zaten....İşte sayın alpernbugra sorun burda..Bunu müşteriye anlatıp gerekli düzenlemeleri yapamıyoruz eski konutlarda..Bu zamana kadar bişey olmadı bu saatten sonra da olmaz diyorlar..Olmaz diyen adama ne yapabilirsin ki...Mecburen işini de dört dörtlük yapamıyorsun...Yeni binalarda sorun yok tabiki de...

3x4mm^2 olmalı buata bağlanmaz sigorta kutusundan çekmeniz lazım.
sayın alpernburga.size dün tanık olduğum bir olayı anlatıyım.bizim altkattaki komşumuzun elektrik sayacı yanmış.komşum banyoda olduğunu şohben çalışırken birden elektriklerin kesildiğini söylüyor.sigorta panelindeki şohben sigortasının atmış olduğunu buna rağmen sayaç panosundaki sayacın faz çıkışının eridiğini sayacın girişine bağlanan 32 amp.hayat koruma rölesinin atmadığını söylüyor.şohbenin sigortası 32 amp.c tipi otomat. sayaçtan sigorta kutusuna gelen kabloların kesiti 6 mm.ayrıca komşum yeni bir şohben bağlattığını onunda şohbeni ikinci kademeye aldığında sigortaları attırdığını söylüyor.sizce sorun ne olabilir.

32 Amper sigorta bu cihazların tam yük akımına karşılık gelir ; hayat koruma rölesinden kastınız kaçak akım koruma rölesiyse bu cihazlar faz nötr kısa devresinde açmaz ; sıfırlama varsa da açmaz ; sıfırlama varsa açabileceği tek durum faza insan teması durumudur yani bu teknolojik zımbırtı bu durumda sizi kurtarmaz ; sigortanızın C tipi seçilmesi de mevzuya tuz biber olmuş ; bu durumda sistem yaklaşık 5 katı akım çekene kadar sigorta açmaz ; bu durumda da temasın yeterli olmadığı gevşek bağlantı noktalarını da yakıp kavurmadan geçmeyecektir akım tabi ki ......
6 mm lik kablonun akım taşıma kapasitesi 35 A . Bu durumda yine 32 A sigorta da kullanılmış ve ikinci kademe de sigorta atıyorsa ki atmaması lazım cihazda ya da bağlantı noktalarında bir sorun var demektir.........

sayın alpernburga.size dün tanık olduğum bir olayı anlatıyım.bizim altkattaki komşumuzun elektrik sayacı yanmış.komşum banyoda olduğunu şohben çalışırken birden elektriklerin kesildiğini söylüyor.sigorta panelindeki şohben sigortasının atmış olduğunu buna rağmen sayaç panosundaki sayacın faz çıkışının eridiğini sayacın girişine bağlanan 32 amp.hayat koruma rölesinin atmadığını söylüyor.şohbenin sigortası 32 amp.c tipi otomat. sayaçtan sigorta kutusuna gelen kabloların kesiti 6 mm.ayrıca komşum yeni bir şohben bağlattığını onunda şohbeni ikinci kademeye aldığında sigortaları attırdığını söylüyor.sizce sorun ne olabilir.
Slm söyledikleriniz de bir tuhaflık var..Ama anladığım kadarıyla Sayın Öksüzçocugun dediği gibi bende gevşeklikten şüpheleniyorum..Sayacın faz çıkışının erimesi burada gevşeklik olduğu ihtimalini gösterir.. Şohbeni 2.kademeye aldıgınızda sigorta atıyorsa Şohbenin 2. kademe rezistansında sorun var demektir...C tipi takılması hatalı B tipi takılması lazımdı..Ama sanki 2 sorunla muhattap olmuşsunuz gibi geldi..Hem şohben arızası hem de gevşeklik...Saygılar...

Ben de gevşeklik olduğunu düşünüyorum bağlantılarda....

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri