elektrikli akıllı sayaç

medine

Üye
arkadaşlar merhaba beinm bir sorunum vardı yardımcı olursanız sevinirim elektril saati (akıllı) PUANT ve GECE tarifeleri çalişmiyor bu yüzden çok yüksek fatura ödüyorum acaba neden olabilir
BELİRTİLER
/ son 4 aydır bu şekilde imiş yeni fark ettik 1,5 dır kullanıyorum
/ sayacın saat ve tarih kısımları normal çalışıyor
/ kırmızı sinyal ışıgı normal çalışıyor
/ batarya full göstermiyor birinci küp dolu duruyor
acaba bu arıza naden kaynaklanmiş olabilir ben giderebilirmiyim ve nasıl
TEŞEKKÜRLER:confused:

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn.medine,piyasada 25 kadar dijital sayaç markası bulunmaktadır.Bunların pek çoğu dökülmektedir.Sizin bahsettiğiniz şekilde olduğu gibi,daha bir çok arıza söz konusudur.Sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok.Tedaş a başvuracaksınız.Onlar sayacı tamire veya değişime gönderebilirler.Sıfır sayaç almanız söz konusu olur ise kaliteli almanızı öneririm.Hangisi mi kaliteli derseniz.Para yalan söylemez derim.

Maalesef bu çabuk bozulan sayaçlara da TSE onay veriyor. Tedaş'da sadece bu TSE'lere bakarak mecburen kabul ediyor. İnsiyatif kullanarak "dandik" sayaçları kabul etmeyip değişdirtene ben daha rastlamadım!
Sn. tknsyn, müşteri sayaç fiyatlarını bilmediği için kalitesiz sayacı da diğerleriyle aynı fiyata alabiliyor bazen. Malumunuz bu akıllı sayaçlar ilk çıktığında ateş pahası idi. Müşteri şimdiki fiyatları duyunca şaşırıyor (Şaşırmamak elde değil çünkü...)

cok cok cok acil

ARKADASLAR MERHABA

MODEL-P550E1
MARKA-FG WILSON
U:400 V
P:440 KW
cos q:0.8
I:794 A
F:50 hz
degerlerine sahip bir jenarator var

bu jenarator su anda ortalama yuk altinda
U:380 V
I:250 A
P:135 kw degerler altinda calisiyor( degerlerin tamami ortalama )

:confused:acaba 135 kw lik yuk altinda calisan bu jenaratorun saatte kac litre mazot yakmasi gerekiyor ve nasil hesaplaniyor (formul ?)

:confused:bosta calistirirsak ne kadar mazot gideri olur

:confused:acaba bu jenaratorun tam kapasite calistigini hesap edersek kac litre mazot gideri olur

SANIRIM MAZOT CALIYORLAR

jenarator eski degil

Tesekkur ederim

web sitesinde böyle bir model bulamadım.Modeli doğru yazdığınızdan emin misiniz?
jeneratörün web sitesinden kataloğunu( ya da benzer güçteki bir ürünün) bulmaya çalışın.Muhtemelen yazar orada.

cok cok cok acil

ARKADASLAR MERHABA

MODEL-P550E1
MARKA-FG WILSON
U:400 V
P:440 KW
cos q:0.8
I:794 A
F:50 hz
degerlerine sahip bir jenarator var

bu jenarator su anda ortalama yuk altinda
U:380 V
I:250 A
P:135 kw degerler altinda calisiyor( degerlerin tamami ortalama )

:confused:acaba 135 kw lik yuk altinda calisan bu jenaratorun saatte kac litre mazot yakmasi gerekiyor ve nasil hesaplaniyor (formul ?)

:confused:bosta calistirirsak ne kadar mazot gideri olur

:confused:acaba bu jenaratorun tam kapasite calistigini hesap edersek kac litre mazot gideri olur

SANIRIM MAZOT CALIYORLAR

jenarator eski degil

Tesekkur ederim

Bu yapmanın tek yolu var jeneratör depoyu full olacak sen dolduracaksın
Sonra yükte ne kadar çalışırsa eksilen Yakıtı tekrar doldur al sana saatte ne kadar yaktığı ortalama çıkar 1-3 lt oynar

Maşallah 2009 tarihli 8 yıllık konuyu nereden bulup hortlattın acaba sayın seagate..

Arabanında aklı olsa o kadar yükü taşımaz.. Havyanın aklı olsa o kadar kızıp lehimi eritmez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri