elektrik yetki belgeleri

arkadaşlar geçen gunde yazmıstım yüksek geilim belgesi almak istiorum erden nasıl alabilirim bu konudsa bana yardımcı olursanız sevınırım

Merhaba Arkadaşlar.Hep Yetki Yetki mevzuatı konuşuluyor.peki yetkilerimiz bize nekadar YETKİ veriyor.
Sanatını icra eden ESNAF Arkadaşlarımızın Bu konuda Yetkilerinin nekadar Yetkisiz duruma Düştüğünün malumudur. 30.08.2008 de Paylaşmak istediğim FEN ADAMLARI sorunlarında yalnız cevaben Üyelerimizden (Elek.) paylaşırken diğer arkadaşlarımızın paylaşmamasına üzülmüştüm.Artık yetkilerimiz günden güne daralıyor.Projelerde kurulu Güçlerin artırılması Önceleri 15-20 daire arası iş bitim verebilen Esnaf Elektrikçi Arkadaşlarımızın bugün 8-10 daire ....günden güne dar alanda...... Üyelerimizden (Elek.) ifadesinde Herkes hangi amaçla eğitim alıyorsa o alanda çalışmalı.
Teknisyen teknisyenlik yapmalı,mühendis proje yapmalı,öğretmen öğretmenlik yapmalı.
Bu konu aslında "pastanın paylaşılması" ve siyaset ile alakalı bir konudur.Teknik ile uzaktan yakından
alakası yoktur. Saygılarımla.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım Tedaşta çalışıyorum Elektrik üzerine işyeri açma ve İdarede evrak takibi işleri yapmak istiyorum .Nerden nasıl alınır bu belgeler hiç bir bilgim yok.Etib teknisyeniyim.Lütfen bana yardımcı olun.

Selam Arkadaşlar hepinizden özür dileyerek bir soru soracağım soracağım sorunun cevabı yukarıdaki açıklamalarda mevcut ama tam olarak çözemedim ;
1.Ankara Ünv. Kastamonu M.Y.O Endüstriyel Elektronik Bölümü 3. dönem terkim
2.Şu an Bir iş yeri açmayı düşünüyorum.
Şu ana kadar bir kaç işyerinde çalışmışlığım var.NE gibi işlemler yapmam gerekir nasıl bir yol takip etmemi önerirsiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

geçen gün açık öğretim lisesinin elektrik tesisetçılık belgesi(ustalık belgesi)verdiği bu belge sahiplerinin elektrik tesisetçılığı yapabileceği söyleniyordu.bu konuyu daha önce bende araştırdım.ama açık öğretim lisesinin sınavları eylül ayında bu yüzden başka arayışlara girdim ve elektrik teknisyenleri odasını aradım oradaki yetkili babana vergi levhası ve sicil kaydı yaptırarak veya bir yerede çalışıyorsam oradan alacağım belgelerle başvurmam halinde bana bir belge vereceklerini bu belgeyle birlikte her türlü işimi yapabileceğimi söyledi.bu konuyla daha önce de sorum oldu ama bir cevap alamadım.acaba bu iki belge arasında bir fark var mı?varsa bu nedir?ben iş yeri açarsam bu yetki belgesini almak istiyorum.ama nezaman iş yeri açacağım belli değil bu yüzden her hangi bir işlem yapmıyorum.bu yüzden teknisyen odasının belgesi bana daha cazip geliyor.istediğim zaman alabiliyorum.eğer teknisyenler odasının belgesini alırsam elektrik idaresin deki işlemlerde bir sorun yaşar mıyım?

arkadaşım siz anladığım kadarı ile meslek lisesinden mezunsun elektrik ile ilgili iş yeri aca bilmen için mutlak ustalık belgenın olması lazım bu belgeyı bulunduğunuz yerın cıraklık kalfalık ve ustalık egitim merkezine ( M. E .B ) git danıs yetkilıye sana gereken cevabı verir kafanı karıstırmana gerek yok kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak.
Ben eml 2005 mezunuyum elektrik dükkanı açıp işletmek istiyorum buna talep açma dahil bunun için ne gibi belgeler gerekli

Birde tesissat yetkilerinde sıralama var eml mezunları kaçıncı sınıf oluyor ve dilekçe gönderirken ne şekilde yazacağız 1.2.3. Olarak hangisi.

Son olarakta sınav tarihleri ne zaman bilgilendirseniz sevinirim.

Lütfen kısa ve öz olursa çok iyi olur kafam iyice karıştı.

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bi sorum olacak mesleki çık öğretim lisesi elektrik elektronik bölümü mezunuyum ekhat belgesi alabilirmiyim alan varmı yada

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri