elektrik tesisat sorunlarının çözümleri buraya

Zemin döşemesi yapılırken borularınıza çivi-vida gelme ihtimali çok fazla...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar merhaba
arkadaşlar bu konuya önem vermemin sebebi tesisat sektöründeki zorlukların çok olmasıdır.bunlardan bazılarını aşağıya sıralıyorum;
-müteahhitin veya ev sahibinin sürekli karar değiştirip anahtar,priz ve lamba tesisatların yer değiştirmesi
-dolap arkasında kalan buatlar
-projede olmayan istekler vs.buna benzer sorunların üstesinden gelmek için neyapmalıyız?
-birde şunu sormak istiyorum.sanayi tipi mutfaklarda tesisat sıva üstü olsa nasıl olur?

örneğin alman internet sitelerine giriş yapıyorum ve tesisat konularını araştırıyorum,beton altına dahi spiral boru kullanıyorlar.elektrik

borularını genellikle taban dan geçiriyorlar.buradaki uygulama bana daha pratik geliyor.bizdeki tabandan boru geçirmenin kabul edilmeme gerekçesini hala anlamayadım.bu konuda uygulamacı arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.
kolaygelsin

bizim evde adam tavandan döşemiş birde boru ezilmiş galiba ne içindeki kablo çıkıyor nede başka kablo yada klavuz giriyor borunun gittiği yeri nasıl buluruz yada başka buat varmı içindeki kablonun çıkmaması başka buat olabileceğini aklıma getiriyor ama nerede

arkadaşlar merhaba
arkadaşlar bu konuya önem vermemin sebebi tesisat sektöründeki zorlukların çok olmasıdır.bunlardan bazılarını aşağıya sıralıyorum;
-müteahhitin veya ev sahibinin sürekli karar değiştirip anahtar,priz ve lamba tesisatların yer değiştirmesi
-dolap arkasında kalan buatlar
-projede olmayan istekler vs.buna benzer sorunların üstesinden gelmek için neyapmalıyız?
-birde şunu sormak istiyorum.sanayi tipi mutfaklarda tesisat sıva üstü olsa nasıl olur?

örneğin alman internet sitelerine giriş yapıyorum ve tesisat konularını araştırıyorum,beton altına dahi spiral boru kullanıyorlar.elektrik

borularını genellikle taban dan geçiriyorlar.buradaki uygulama bana daha pratik geliyor.bizdeki tabandan boru geçirmenin kabul edilmeme gerekçesini hala anlamayadım.bu konuda uygulamacı arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.
kolaygelsin
bence tabanda tehlikeli evi su basarsa ne olacak beton suyu çeker tesisat borusunda çatlak kırık delik varsa ve su oradan içeri girerse ne olacak sizce benim işim çabuk olsunda sonrası ne olursa olsun demeyelim

Senin tavanın ust katında oturanın tabanı ne olacak simdi borular catlar icine su girerse.

yığma diye tabir ettiğimiz kolon kiriş donatıları olamayan binalarda duvardan boru döşemek çok zevkli ve kolaydır kablo az gider tesisat daha sağlıklı olur.

fakat kolon kiriş donatılı betonarma binalarda duvardan boru döşemek ölüme davetiye çıkarmaktır,boruların kolondan geçen kısımlarının yatay şekilde kesilmesi yada kırılması o kolonun en zayıf bölgesini teşkil eder olası depremlerde risk taşır.

bu yüzden en kolay yol beton borusu atmaktır.beton borusu yok ise lambalar aşırtma linyeler ise yerden serilerek götürülmelidir.

Senin tavanın ust katında oturanın tabanı ne olacak simdi borular catlar icine su girerse.
ozaman bizim sigortalar gümler hol de tavanda götürmüş tesisatı mutfakta yerden nasıl iş yapmış anlamış değilim holde sorun olmuyor betonu kırar tesisat çekerim ama mutfakta fayans ları kırmak sorun aynısını bulmak gerekir yada fayans ları kırmadan kaldırmak holdeki tavandan geçen kablo ne olmuştur sizce içindeki kablolar hiç esnemiyor bile buat mı vardır bir yerde yoksa boru ezilmesindenmi olmuştur başına gelen varsa yardımcı olsun bir zahmet buat varsada sıva altında kalmış yeri hiç belli olmuyor

ozaman bizim sigortalar gümler hol de tavanda götürmüş tesisatı mutfakta yerden nasıl iş yapmış anlamış değilim holde sorun olmuyor betonu kırar tesisat çekerim ama mutfakta fayans ları kırmak sorun aynısını bulmak gerekir yada fayans ları kırmadan kaldırmak holdeki tavandan geçen kablo ne olmuştur sizce içindeki kablolar hiç esnemiyor bile buat mı vardır bir yerde yoksa boru ezilmesindenmi olmuştur başına gelen varsa yardımcı olsun bir zahmet buat varsada sıva altında kalmış yeri hiç belli olmuyor
susta kaç metre gidiyor ona göre bi tahmin yürüt yada birisi kabloları sallasın sen dinle boru kırıldıktan sonra usta kablo çekemez ama kablo çekildikten sonra boru kırıldı ise oda su yada kalorifer borusu geçen yerlerde olur oraları kontrol et.

susta kaç metre gidiyor ona göre bi tahmin yürüt yada birisi kabloları sallasın sen dinle boru kırıldıktan sonra usta kablo çekemez ama kablo çekildikten sonra boru kırıldı ise oda su yada kalorifer borusu geçen yerlerde olur oraları kontrol et.
ustam mesafe 3 metre var buat ta ve sigorta kutusundan borular yukarı gidiyor sonra sağa sola dönüyormu bilmiyorum sigorta panosunda 2 metre kadar gidiyor susta bu attan 1 metre kadar gidiyor tahminim tavandan geçmiş ve beton atıldığı zaman ezilmiş olabilir ama bana kalırsa biryerde bu at var sanki sigorta kutusunda klavuzu saldım bir yerden ileri gitmiyor ama geri çekincede çok zor geliyor tüm gücümle asılınca ancak çıkıyor yapan adam nasıl geçirmiş anlamadım mutfakta yerden götürmüştü klavuz gitmedi
bende nötre kablo bağladım çektim sonra iki kablo bağlayıp zor geçirdim topraklamayı kabloda ne sallanıyor nede oynuyor
kalvuzun geri zor çıkması nedendir buat mı vardır sıva altında acaba

bazen boru kırılır usta kabloyu kırık yerden aktarmalı çeker yani sıva yapılmadan kırık yeri bulur kabloyu oraya kadar çeker sonra kalanını gönderir işi bitirir ve o kısma yüzeysen bir onarım yapar(biz buna filimleme deriz) ve orası ölene kadar öyle kalır bir daha ordan kablo çekileceğini düşünmez.

bir ihtimal buat olabilir bunuda susta gönderip ses yaparak bulabilirsin biraz tecrübe ister.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri