elektrik tesisatı plan proje yardım

elektrik tes plan proje işleri

• proje yapımında neler gerekir

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

sercan85

Üye
s.a. arkadaşlar benim bir sorum var ve hiç biryerde bulamadım. benim tek katlı evim var plan proje herşeyi tam ben kendim elektrikçiyim fabrikalarda fakat ben evimin ikinci katını çıkacam ve tesisatını kendim döşeyecem bu arada akabinde dükkan açmayıda düşünüyorum ama plan proje işleri nasıl oluyor hiç bir bilğim yok tek bildiğim tesiat döşemek yani elektrik projesini planı nereden nasıl halledecem. tecrübeli arkaaşlardan bu konu hakkında yardım bekliyorum teşekkürler herkese...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
en yakın elektrık mühendisi bır arkadaş bulursan yetkılı yanı elektrıkcıler odasına kayıtlı.işini halleder bulamazsan bulunduğun ılde elektrıkcıler odaaıan gıt yardımcı olurlar.zaten dukkan acarken senınde odaya kayıtlı olman gerekıyor

evet ama hemen dukkan açmıyorum elektrilçiler derken hiç biri yardımcı olmuyor benim dükkanım yokken iş yapınca destek değil köstek oluyorlar benim istediğim kaba taslak bir bilği evin ikinci katı için ayrı plan cizilecekmi veya alt katın projesiylemi baş vuracam çok detaylı istemiyorum. he bu arada fiyat teklifi verecem plan proje dahil ne kadar olur diye fiyat soruyorlar bunlarada cevap veremiyorum. tecrübeli arkadaşlardan yardım belkiyorum

İkinci katın inşaat ruhsatı var mı?

hayır ikinci katın hiç birşeyi yok ama plan 1. katla aynı olacak

2. katın inşaat ruhsatı yoksa önce 2. kat için ruhsat alınmalı.
eğer imar durum belgeniz. 2. kat için müsaade ediliyorsa kat ilavesi için belediyeye başvurmalısınız.
eğer imar durum belgesi 2. kat için müsaade etmiyorsa kat ilavesi yapamazsınız.

1. katının onaylı elektrik projen var ise onunla beraber yeni çizdireceğin elektrik projesini güç artırımı olarak elektrik aldığın kuruma başvuracaksın ama yanında başka belediyeden felan belge istiyorlarsa bilmiyorum önce elektrik kurumuna git sor onlar daha saglıklı bilği verirler.

yapı kullanım izni (iskan ruhsatı) istenir.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri