Elektrik Tesisatçılığı Sertifikası Almak İstiyorum

serhat95

Üye
iyi günler ustalarım ... ben bu sene endüstri meslek lisesinden mezun oldum ama elektik bölümünden değil metal teknolojisi kaynakçılık bölümünden

şimdi ben son zamanlarda bu elektrik tesisatçılığına nedense çok ilgi duyuyorum sanki benim işimmiş gibi geliyor forumda elektrik tesisatçılığıyla ilgili çoğu yazıları okudum neredeyse kolon tesisatı linye sorti felan hepsini biliyorum hatta geçenlerde elektrik tesisatında bir arıza oldu çözdüm...

benim mezun olduğum okulda yaklaşık 16 hafta elektrik tesisatçılığı kursu var ama emin değilim kaynakçılığıda seviyorumda bu işi yapmalıyım gibime geliyor yanlız ben emin değilim şimdi işsiz kalma ve maaş yetersizliğide var ben bunlarıda düşünmek zorundayım çünkü ailemde para sıkıntısı çekiyor...benim için şantiye inşaat farketmez ama istanbulda elektrik tesisatçığı sertifikasıyla iş bulabilirmiyim ve ortalama kaç lira maaşla başlarım bunu öğrenmek istiyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
anlaşılan durum vahim neyse kolay gelsin

konu hortlamış olacak ama bu sertifika ne işe yarıyor usta değil kalfa değil

..serhat elektrikçi oldu mu acaba..
aradan 6 sene geçti..kayboldu arkadaş..:)

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri