Elektrik teline asılı kalsak çarpılırmıyız?

Anlaşılan burada soruma yanıt bulamayacağım,teşekkürler.
Kuşlarla ilgili örnek verilmiş ya ,daha ne cevabı istiyorsun?Kendini kuşun yerine koy!

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hala anlamadım konunun altında ne çıkacak diye merakla bekliyorum.

Anlaşılan burada soruma yanıt bulamayacağım,teşekkürler.
Ciplak elle elektrik teline dokunsan ve vucudunun hicbir yeride topraga veya baska biryere temas etmez ise carpilmassin zira elektrik toprak hatina gidecek biryol bulamadigi icin seni carpmaz ama sen yinede deneme nereye dokunucak sin bilmiyorum ama ben boyle duydum

Ciplak elle elektrik teline dokunsan ve vucudunun hicbir yeride topraga veya baska biryere temas etmez ise carpilmassin zira elektrik toprak hatina gidecek biryol bulamadigi icin seni carpmaz ama sen yinede deneme nereye dokunucak sin bilmiyorum ama ben boyle duydum

Merhaba

Bilğiler için TEŞEKKÜRLER .

Şu var ki !!! Yazılarımız bir yollu eksik kalıyor . ( Anlık duruma göre yazı yazıyoruz )

Bilinmesi gerekenler :
1 - Elektrik teli nedir !!!
( Bazı şahıslar telefon telini elektrik teli gibi kullanıp enerji veriyorlar )
Her teli enerji ( elektrik ) var gözü ile bakmak gerekir .
2 - Alçak gerilim
3 - Yüksek gerİlim
4 - Diğer durumlar ( yazıp bilğiler veriniz !!! )

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Bir de su var.emin olun ki kuşlar için verilen örnekler teorik olarak ne kadar doğru olsa da bende dahil bu örneği veren hiç bir arkadaşım nasıl olsa ayağım toprağa degmiyor veya nötr almıyorum diye bir faz iletkenine çıplak elle dokunmaz..Ya çarpılırsam diye aklımızın bir köşesinden bu endişe sürekli geçer.o yüzden sen de teorik olarak bunu bil yeter.Ama sakın deneme

Bir de su var.emin olun ki kuşlar için verilen örnekler teorik olarak ne kadar doğru olsa da bende dahil bu örneği veren hiç bir arkadaşım nasıl olsa ayağım toprağa degmiyor veya nötr almıyorum diye bir faz iletkenine çıplak elle dokunmaz..Ya çarpılırsam diye aklımızın bir köşesinden bu endişe sürekli geçer.o yüzden sen de teorik olarak bunu bil yeter.Ama sakın deneme
Dogru arkadasimiza katiliyorum denemeeeee

Zaten denemiyeceğim. O zaman bu videolardaki adamlar :
anladığım kadarıyla direğe temas ettikleri için akım direkten toprağa geçti ve buyüzden çarpıldı.Benim bir arkadaşım tahta sandayeye çıkıp faza elleyip çarpılmadığını söyledi,sanırım elektrik toprağa iltilmediği sürece çarpılmıyoruz.

Merhaba

Yüksek gerilim ile alçak gerilim farklı durumlardır !!!

Yüksek gerilimde atlama yapar . ( çeşitli etkenler atlama mesafesini azaltır )
Özel donanımlı elbiseler gerekir .

Elk . İş güvenlik yönetmelik .
http://www.teias.gov.tr/yonetmelikler/Teiasisguvenlikyonetmelik.pdf
Çeşitli videolar seyrederek konuyu yarı çözmüş oluyorsunuz !!!

Her telde enerji var gözü ile bakılması !!!

Bil ama yapma !!!

Kolay Gelsin .

İntihar etmek için direğe çıkmak en aptalca ve en acılı ölüm şekli bence

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri