Elektrik Teknikerliği Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

hayki56

Üye
Kontrolkalemi forum sakinleri öncelikle sorularıma aldığım cevaplardan dolayı teşekkürler.

Benim öğrenmek istediğim tam olarak BİR ELEKTRİKÇİNİN BİLMESİ GEREKENLER

1- Elektrik ile ilgili olarak müdahele yetkim nedir?
2-Özellikle bilmeme gerken kanun ve yasalar nelerdir T.C.ceza kanunu nayasa maddeleri gibi.
3- Teknikerler her şeyi yapar mı?

Bu sorularımın cevaplarını bekliyorum sizden özellikle FAYDALI LİNKLER verirseniz teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın hayki çok şey bilin ama lüzumsuz bilgi edinmeyin
müdahale yetkiniz 8 -15 kw olarak biliyorum çokta önemi yok detaya girerseniz devlete kayıt vergi stopaj sgk bağkur pişman olursunuz
meslek ile kanun ceza kanunu nasıl ilişklendiriyorsunuz pek anlayamadım
mühendis yapamıyoki siz yapasınız yapmak istediğiniz şeyden kasıt ne
faydalı link arıyorsan burası yeter sanabana herkese

teknisyen tekniker usta aralarında pratikte çok bir fark yok benim faydalı linke ihtiyacım yok yetkilerim neyi kapsıyor umurumda değil

bana ne ücret veriyorsunuz

onu söylermisiniz

1800 - 2200 tl maaş ofiste klimada oturup pano dizerken sekreter bana kahve getirip patron içeri girdiğinde günaydın ustam deyip bir şey rica ediyor cumartesi pazar tatilimi verip bana yardımcı eleman veriyormu önemli olan bu

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri