Elektrik Tasarruf Cihazı

rooteto

Üye

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn rooteto
bütün kompanzasyon cihazları, hatta tek bir kondasnatör dahi reaktif akımı düşürür. bir doğrunun peşine birkaç yanlış ifade katarak insanları kandırmaya çalışıyorlar. Bir yerde demişki reaktif cezayı engeller, doğru, düzgün çalışırsa o da..akım bilgisine bakmadan onu da nasıl yapacaksa..

bu tür cihazlar , tek fazlı sistemlere ekonomi sağlamaz. zira , tek fazlı sayaçlar , reaktif harcamayı yazmaz, TEDAŞ , tek fazlı abonelerden , reaktif enerji bedeli almıyor. sanayi müşterileri için, eğer , kompanzasyonu varsa , kutu içindeki kondansatörün gücü kadar kondansatör , devre dişı kalır ama bütün makinalar durunca , otomatik kompanzasyon devreden çıkar , bu kondansatör kutusu devrede kalır , ve aşırı kompanzasyona girerek yine cezalı duruma düşer.

EMO - ELEKTRİK TASARRUF CİHAZLARINA İLİŞKİN RAPOR
arkadaşım en yetkili organdan açıklama oku eğer elektrikçiysen anlıyacaksındır yok değilsen boş ver bu işleri ve burdaki mühendislerine teknisyenlerine vede ustalarına güvenip onların bilimsel akla mantığa sığan bilgilerine inanmanı tavsiye ediyorum boşu boşuna bu para tuzaklarına düşme.

sn rooteto
bütün kompanzasyon cihazları, hatta tek bir kondasnatör dahi reaktif akımı düşürür. bir doğrunun peşine birkaç yanlış ifade katarak insanları kandırmaya çalışıyorlar. Bir yerde demişki reaktif cezayı engeller, doğru, düzgün çalışırsa o da..akım bilgisine bakmadan onu da nasıl yapacaksa..
syn dinamik e katılıyorum sitede bu konu defalarca tartışıldı ve bu büyük bir kandırmacadır kesinlikle aldanmayın derim ben zaten gerçekten faturayı düşürseydi emo onay verirdi

ahanda canavar yine hortladı;)tam anlattık biter diyoruz.....:confused:yine birileri çıkıyor......
firmanın belgelerine bakarsanız kondansatör tse belgeleri görülüyor.......
o zaman biz kompanzasyoncular olarak hepimiz farkında olmadan enerji tasarruf cihazı imal ediyormuşuz gibime geldi...:cool:

evime bi kombi sayaç takarsam ha bide tedaş evlere kompanze isterse söz veriyorum ilk sizden alacam bu cihazı :)

Bu konuyu gördükçe canım sıkılıyor, o cihazı üreten hin fikirliyide tebrik ediyorum Einstein ın teorilerinden sonra en çok konuşulan şey oldu herhalde, bazen ben niye böyle bir cihaz üretmiyorum dediğimde oluyor mesela musluğa bu ürünü bağlayın su faturanızı düşürüyor, doğalgaza bağlayın doğalgaz faturanızı düşürüyor, hatta aynı cihazı arabanıza bağlayın benzin, lpg faturanızı düşürüyor pardon bu araba için olanı yapılmıştı :)

arkadaşlar yorum yapmışlar diyecek bişey yok ama yinede bende katılayım dedim HİÇBİZAMAN ÇEKİLEN ENERJİ AZALMADIKCA TÜKETİM DÜŞMEZ

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri