Elektrik Talep ve Proje takibi hk.

Merhabalar,

İlgili olan arkadaşlardan bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
Çalışmakta olduğum şirketim adına sahada kurulu ve/veya kurulacak ürünlerimizin enerji hattı çekim işlemlerini ilgili idarelerden takip etmem ve izin prosedürü hakkında bilgi sahibi olmam gerekiyor.Bu işler için idarenin kendi içinde dahi bir takım usulsüzlük ve rüşvetle iş yaptırma senaryoları dönüyor.Ben ise gayrıresmi bir iş yapmak ve yaptırmak istemiyorum.

Elektrik Teknisyenleri Odasına kaydım olmadığı için idareye başvurup talep açma yetkim olmadığını biliyorum.Elektronik bölümü mezunuyum bu durumda Oda'ya kayıt yaptırıp yetkili elektrikçi belgesi almam mümkünmü ve bunun için yapmam gerekenler nedir bunu öğrenmek istiyorum.

Bunun dışında ise ilgili idarelerden talep açımı ve arkasından izlenecek bürokratik prosedürler hakkında özet bilgiler verebilirseniz çok memnun olacağım.Kolay gelsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bende ogrenmek istiyorum guncel

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri