Elektrik Tüketimi Hesaplama?

redali

Üye
Merhabalar kendi yaptığım bir cihazın elektrik tüketimini hesaplamak istiyorum fakat değişken türde saniyelik olarak çekilen amperi biliyorum, volt ile çarpıp watt değerini elde ediyorum fakat bu 1 saniyelik bir değer bir sonraki saniye sistemde diğer cihaz otomatik kapanınca bu değer düşüp çıkıyor saat olarak nasıl hesap yapabilirim? çözemedim

1.Saniye: 1A x 220 = 220W
2.Saniye: 0.67A x 200 = 134W
3.Saniye: 0.76A x 220 = 167W
4.Saniye: 0.20A x 220 = 44W

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektronik devre sayaç koyma durumum yok acs712 ile ölçüyorum amper durumunu, hesaplayıp lcd üzerinde kullanımı göstermek istiyorum.

1 saatteki tüketimi için en mantıklısı ortalama bir tüketim değeri olan ortalama değeri bulmanızdır, eğer dijital veya mekanik bir sayaçtan bağımsız olarak, genel toplamın dışında ve ölçüm aldığınız bu özel değerlere göre çok özel bir sonuca gitmek istiyorsanız. 1 saat 3600 sn.' dir, adım adım saniye bazında ölçerseniz 3600 adedi toplayıp 3600 e bölmek, dakika bazında ölçerseniz 60 adedini dakikada bir ölçüp hepsini toplayıp 60'a bölerek ortalamasını alma durumunuz olacak. 1 saatlik tüketim için dakika bazında aritmetik ortalaması bence daha kolay olur. Kolay gelsin.

Mantıklı teşekkürler dakika bazlı daha iyi olur gerektiğinde onun üzerinden saatlik günlük kullanım kolayca çıkar hiç aklıma gelmemişti 3600 olayı :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri