Elektrik Sayacının Yerinin Değiştirilmesi

cheki

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Yeni kiraladığım eve kombi tesisatı döşeteceğim. Fakat kombiyi koyacak yer konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Kombiyi koydurmak istediğim yerde elektrik sayacı var. Küçük bir sayaç kutusu içinde tek sayaç. Sayacın olduğu yere kombi bağlanamıyormuş. Bu durumda elektrik sayaç kutusunun yerini başka yere aldırabilir miyim? Birkaç metre yana taşımak istiyorum. Bu işin prosedürü nedir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bölgenizdeki TEDAŞ a dilekçe vereceksiniz.Yetkili bir elektrikçi eşliğinde veya TEDAŞ ın vereceği izin ile sadece elektrimçi mühürü söker.Sökülen mühür TEDAŞ a verilir.YEr değiştirilir.TEDAŞ a haber verilir eğer başında durmazlar ise.TEDAŞ tekrar gelir mühürler...İlk iş durumu anlatır gerekçeyi bildirir ,dilekçenizi verin

Boyle bir tadilatta gerilim dusumu hesabina da bakmak gerekmiyor mu? Gerekmiyorsa fark onemsiz oldugunda mi yoksa tedaş istemediginden mi?

Merhaba arkadaşlar.

Yeni kiraladığım eve kombi tesisatı döşeteceğim. Fakat kombiyi koyacak yer konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Kombiyi koydurmak istediğim yerde elektrik sayacı var. Küçük bir sayaç kutusu içinde tek sayaç. Sayacın olduğu yere kombi bağlanamıyormuş. Bu durumda elektrik sayaç kutusunun yerini başka yere aldırabilir miyim? Birkaç metre yana taşımak istiyorum. Bu işin prosedürü nedir?
Parasini ev sahibi odeyecektir umarim. Ya da kiradan falan düşülür boyle durumlarda

kombiyi sizin değil ev sahibinin yapması gerekir. aynı şekilde sayaç değişikliği yapılacaksa bu da ev sahibinin yapması gereken iştir.
yeni yönetmeliğe göre evde kim oturuyorsa abone onun üzerine olması gerekir. ayrıca ev sahibi iyi niyetli değilse bu özel bir istek ben karışmıyorum diyebilir tamamen niyete bağlı tabiiki slm

Abone kiracının üzerine ama tapu mal sahibinin üzerine. bu durumda tadilat projeleri nasıl onaylanıyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri