Elektrik projesi onaylatırken

etkga

Üye
arkadaşlar merhaba benim birkaç sorum var. standart apartman binalar vs gibi elektrik projeleri onaylanması anlamında ne işlemlerden geçiyor nerelere göndermek gerekiyor.tedaşamı yoksa aydem gibi yerlere mi? baska yerlerde varmı? bu onay işlemleri ag yg fark ediyormu? (sanırsam benim ag ye giriyor) sayaçlar nasıl veriliyor? detaylıca anlatabilirmisiniz. daha önce birkaç binanın elektrik iç tesisat tekhat gerilim düşümü vs. çizimini yaptım stajlarda iken ama onay işlemlerini tam bilmiyorum öğrenciyim öğrenmek için sordum yardımcı olurmusunuz

Yerel dağıtım şirketine başvuruyorsunuz.Elinizde proje olması gerekiyor bunuda bölgenizdeki yetkili elektrikçilerden veya elektrik mühendislerinden ücret karşılığı temin edebiliyorsunuz.

yok hocam müşteri olarak sormuyprum. bir elektrikçi veya elektrik mühendisinin yapacaklarını soruyorum

MÖüşteri olarak işlem yaptıramazsınız.Ama daha önce elektrik kullanılmış bir ev veya işyeri içinse kira sözleşmesi veya tapu,dask ile birlikte yerel elektrik dağıtım şirketine gidip abone oluyorsunuz ama yeni abone ise yukarda yazdıklarım geçerli

hocam elektrik mühendisi olarak çalışıyoruz elimize mimari proje geldi daha sonra elektrik uygulama ruhsat projesini çiziyor dagıtım şirketine onaylatıyoruz daha sonra yapı denetime sonra belediye onaylatıyoruztam bilmiyorum.bunun yanında birde iş başlama belgeside oluyor sanırsam baska ne oluyor bilmiyorum. daha sonra şantiye projesi çizip onaylatıyor santıye için sayaçı tesis ediyoruz. iş bittikten sonra son durum projesi falan bana bu süreçlerin sırası ve hangi belgelerin lazım olacagı (iş başlama, baglantı anlaşma dilekçesi vs gibi) lazım.iş başlama bildirgesi iş bitirme bildirgesi vs var bunlar nasıl işliyor tam bilmiyorum. inşaat bitince uygulama projesini onaylatıyoruz tesisatı döşüyoruz buda bitince dagıtım şirketi kontrole geliyor asıl sayaçları alıp takıyoruz. çevremden duyduklarım bunlar yanlış bildiğim sırasını karıştırdığım yerler var tam bilmiyorum adım adım ne yapılıyor ı?birde duyduğum kadarıyla en son elimizde projeden 5 adet oluyordu bunlar ne içindi? tahminen biri müşteriye vermek için biri şirkette kalması için biri işçiye biri yapı denetimde veya dagıtım şirketinde kalması içinmiydi bunları bilen varsa cevaplarsanız sevinirim

koca forum.. bu süreci bilen illaki vardır. lütfen yardımcı olalım herkes bilgilenmiş olur

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri