Elektrik Odası

emirhan23

Üye
Merhabalar. Bir sorum olacaktı. Yapılan işimizde elektrik odasında görüntülü bir sistem kurulması isteniyor. Bu sistemin çalışması, panolardaki harmoniğin veya manyetiğin etkisinden ne derece etkilenir? Bu sistemin elektrik odasında olması sağlıklı mıdır? Görüşlerinizi alabilir miyim ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Enerji odasından bahsediyorsanız ilgili mevzuat hükümlerine istinaden sistemin enerji odasına konulması uygun değildir.

TEDAŞ
TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KABLO BACASI VE ENERJİ ODASININ ÖLÇÜ VE DETAYLARI İLE UYGULAMA ALANLARINA İLİŞKİN ESASLAR
ELEKTRİK PİYASASI İZLEME VE DEĞERLENDİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI
HAZİRAN 2005
NİSAN 2006 (REVİZE)

a.11- Enerji odası, elektrik sayaç panosu ve zayıf akım dağıtım kutularının konulması dışında başka amaçla kullanılamaz.

Görüntülü bir sistemle ne demek istiyorsunuz? Kameramı koymayı planlıyorsunuz?
eğer öyleyse koyabilirsiniz harmonik veya manyetik alan etkisi de olmaz.

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Görüntülü bir sistemle ne demek istiyorsunuz? Kameramı koymayı planlıyorsunuz?
eğer öyleyse koyabilirsiniz harmonik veya manyetik alan etkisi de olmaz.

Hayır kamera değil. Haklısınız biraz ucu açık olmuş. Kısacası IT sisteminin kurulması isteniyor.

Network kablosu bir elektrik odasında yoksa o oda ne iş yapar ?
Kablo sistemi ve görüntü taşıma şekline dikkat ederseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.
Örnek uzun mesafede FIBER, optik izoleli switchler gibi..

Ucu açık değil ucu kopuk birşey oldu :)

Görüntülü sistem dedim ama aslında değil IT sistem :confused:
Bağdaştırmaya çalışıyorum biri anya diğeri konya :)
görüntülü sistem***IT sistem***izolasyon trafosu*** FATAL ERROR :confused::confused::confused::)

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri