Elektrik kesintisinde alarm olusturma

Sadece kumanda ve plc sistemini ayakta tutacak bir adet online UPS koyarsanız işiniz daha kolaylaşır
sayın elektıronıkmuh. evet ups ıle bu ısı cozebılırım yanlız ben bır şirkette calısıyorum ve bızım sırkette bu sekıl ups kullanılmadan alarm olusturulmus makınalırımız var benım de bıtırmıs oldugum bır projem var ve ek olarak sebeke kesıntısı gormek maksadı ıle alarm olusturmak ıstedım ups kullanmadan nasıl yaptıklarını anlmadım ıllakı vardır bır çözümü diye dusundum saygılar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
UPS kullanmanın avantajı elektrik kesildiğinde PLC ayakta olacağından kesintiyi anlayıp, ürün kaybını engelleme veya tehlikeli bir durum varsa makinayı güvenli bir konuma alma veya bekleme konumuna alıp, elektrik gelince kaldığı yerden devam etme gibi alternatifleriniz olur.

Onun farkındayım verdiginiz cevap icin ayrica tskler boyle bir durum icin ayri bir hafza blogu falan varmidir onu anlayamadim zaten sanirim mecburen ups kullanacagiz

Sent from my LG-D723 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Alarm oluşturmak sizin ne işinize yarıyacak ? Bu kısma çok takıldım tekrardan sisteminiz enerjilendiğinde
ekranda o alarmı görmek mi istiyorsun üstat. buda ikiye ayrılmış olacak enerji kesimi ve de enerji kesintisi. Etik gözükmüyor. Eğer titiz düşünülmüş bir sistem oluşturmak ya da plcni koruma amaçlı bir devre oluşturmak istiyorsan, enerji darbesini plc nde okutabileceğin hassasiyette faz korumalar mevcut bu faz korumalardan kullanarak fazlarda sorun var bilgisi elde edip plc ve 24v ile beslenen cihazların güvenliği için sorun giderilene kadar enerjisiz bırakılan systemler var bilmem işine yarar mı. Bu darbe akımı süreci geçtikten sonra sistemin 24 v enerjisini tekrardan kullan şeklinde düşünelim. (SİSTEMİN ENERJİSİNİ KESMEYECEK AMA TEHDİT EDECEK KADAR BOZUKLUKLARI OKUYAN)
ke-FKR4(D) KAEL daha iyilerinide bulabilirsin.

ufuk ups kullanmadan plc nın besleme sini nasıl sağlayacaksın ? ve HMI nin ?

ufuk ups kullanmadan plc nın besleme sini nasıl sağlayacaksın ? ve HMI nin ?
maksat plc nın beslemesını saglamak degıl kardesım benım zaten ups ıle yapmak basıt benım amacım plc de bır blok varmı mesela bır hafıza blogu plc nın elektırıgı kesıldıgınde bana kontak verecek bır blok mesela

Kendiniz sadece plc nin ilk cevriminde aktif olacak bir bit yazabilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken bitlerin retentive olmamasıdır.
M250.0 biti sadece ilk çevrimde aktif olur.

WhatsApp Image 2017-10-17 at 23.56.51.jpeg

tesekkurler hocam paylasımınız ıcın deneyıp mutlaka donecegım saygılarr

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri