elektrik kesintisi icin pako şalter

Otomatik transfer için bir çizim yapmağa çalıştım.Sizin esas işyerınızde generatörün çalışması kontrol edildiği için, o tarafdan kontrol düşünmedim.
Generatör çalışırken, Şebeke geldiğinde ilk anda dalgalanmalar olabilir diye ( tabii sizin ana işyerınde generatör devreden çıkarılmamaşsa, burdakı zamanı daha kısa tutunuz.) 1K2.1 zaman rölesı koydum.Şebeke kesıldıgınde ıse bır zaman kontrolu yok, çünkü, sız kontrolu ana işyerındekı kontrol panosunda yapıyorsunuz.
Kontaktörlerın güç baglantı şemasıda çizilmişdir.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• SEBEKE TRANSF..pdf
    52.2 KB · Görüntüleme: 16
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Otomatik transfer için bir çizim yapmağa çalıştım.Sizin esas işyerınızde generatörün çalışması kontrol edildiği için, o tarafdan kontrol düşünmedim.
Generatör çalışırken, şebeke geldiğinde ilk anda dalgalanmalar olabilir diye ( tabii sizin ana işyerınde generatör devreden çıkarılmamaşsa, burdakı zamanı daha kısa tutunuz.) 1K2.1 zaman rölesı koydum.Şebeke kesıldıgınde ıse bır zaman kontrolu yok, çünkü, sız kontrolu ana işyerındekı kontrol panosunda yapıyorsunuz.
Kontaktörlerın güç baglantı şemasıda çizilmişdir.
Kolay gelsin.
teşekkür ederim değerli ustam.hızır gibisin maşallah.
takıldığım yerde takrar yardımınıza ihtiyacım olabilir::::)

Sayın zeybek, 4 kutuplu kontaktör kullanıp, nötürleri de ayırmak gerekmez mi ?

Sayın zeybek, 4 kutuplu kontaktör kullanıp, nötürleri de ayırmak gerekmez mi ?

Sayın şef, bende çok düşündüm,
1. uygulamada her zaman 4 kutuplu kontaktör bulnak zor.
2. Çalısdıgım bir tesısde, normal kontaktörle yapmıslardı, onu göz önünde tutarak böyle çizdimdi.

4 kutuplu pako şalterler olduğu gibi 4 kutuplu kontaktör de var sayın zeybek. Emekli olmadan önce çalıştığım sitedeki bütün dairelerin panosunda 4 kutuplu kontaktör kullanılmıştı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri