Elektrik kablolarını söktükten sonra bu sorundan kurtulamadık..

Suskun061

Üye
(ÇÖZÜLDÜ)
Merhaba forum sakinleri..
Trabzon'dan katılıyorum aranıza ismim Mustafa Günay, 28 Yaşındayım

Benim başımda bi sorun var ki 2 gündür çözemedim...

Bmw 3.18 İ aracımın benzin depolarını temizlemek için söktüm sökmez olaydım 2 depo çıktı karşıma..

Arka koltuğun altında sağ ve sol bölümde birbirinden ayrı 2 depo çıktı karşıma ama bunu elektrik kablolarını söktükten sonra öğrendim..
Sağ bölümdeki depoya 6 kablo sol bölümdeki depoya 2 kablo takılı idi ben soketlerden sökene kadar :)

Zaten plastik depo imişler kirde yoktu içlerinde :(
Kabloları geri taktım ama bu seferde sağ bölümdeki depoyu kullanıyor araba benzin pompası sağ taraftaki depoda,sol taraftaki depo ile arasında kalın bi hortum var ayrıca sol depoya giden kablolar pompadan çıkıyor..
2 gündür bidon bidon benzin taşıyorum aracı servise götürecem döküyorum benzini sağdaki depoya,benzini sol depoya taşıyor 1 km gitmeden stop ediyor :)
Servisi aradım söyledikleri şu..
Kabloları ters taktığım için sağ depodaki benzini sol depoya taşıyor pompa motora fazla benzin göndermiyor benzin az geldiği içinde motor beyni devreye giriyor..

Kabloların renkleri..
1 siyah..
2 kırmızı
2 mavi
1 yeşil

Sol depodaki kabloların rengi..
siyah,kırmızı..

Uğraşırken pompanın sigortayıda attırdım değiştirdim sonra..
Kabloları eski haline nasıl getirecem çok araştırdım bi türlü bulamadım :(
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum..
Edit; Resim çekecektim ama kablolar öyle bi yerdeki aracın altına yatmak lazım kolumu uzatarak çektim çıkardım kabloları..

Son düzenleme:
Sayın moderatörler konuyu silebilirsiniz..

Servis getirtip hallettim..

Sorun ise..
Bu araçlarda 4 beyin varmış bu 4 beyin merkeze bağlı araç içinde torpidodaki beyine..(4.beyin)
Depolara bağlanan Yeşil renkkli kablo beyinle depo arası iletişim kurmayı sağlıyor imiş..
Ben yeşil kabloyu 2..pompa (Depolarda oluşan basıncı emen pompaya taktığım için beyinle depo arası iletişimi kuramadım)..
Ana beyin elektrik devrelerini kapatıyormuş.. (Çözümü merak eden olur diye yazdım)..
Saolsunlar baya pahalıya geldi ama hallettiler..
Burdan şu olayı çıkartıyoruz bilmediğin sularda yüzme :)
Okuyan yardım etmek isteyen herkese teşekkür ederim!!

Belki düzeltirim diye konu açtım ama düzeltemedik!!

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri