elektrik ile hidrojen elde etme

mnke

Üye
arkadaşlar ben elektroliz yolu ile saf hidrojen elde ederek yakıt olarak kullanmak istiyoum fakat yaptığım denemede sistem başta 30A çekerken birkaç dakika sonra 100A e kadar çıkıyor.sistem 24v dc ile çalışıyor.bu akım artışını sınırlayarak (30A) sistemi çalıştırabilirmiyim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Evet hücreye uyguladığınız voltajı düşürmeniz gerekiyor. Akım sınırlamanın ilkesi budur. Ayrıca sizin sistemin soğutma sorunu var sanıyorum. Akım çok yükseliyormuş. Birde 24 voltu kaç hidroliz hücresine uyguluyorsunuz?

Sisteminizi biraz açarmısınız resim eklermisiniz.

Peki serkan bey
Voltajı nasıl kontrol edeceğim

Bir sürücü devresi kullanmanız gerekiyor.

Siz bu üretimi nerede yapıyorsunuz ? Arabadamı yoksa evde atölyede filan mı ?

Sormamın amacı voltaj kaynağınız hidroliz ünitesinin güç kaynağı nedir? Akü mü? Şebeke voltajımı?

Birkaç kısa süreli denemeden sonra araca bağlandı.24v akü beslemeli.bu arada yardım etme isteğinize teşekkür ederim.nasıl bir sürücü kullanmam gerekli.

pwm sürücüler var kullanılabilir düşüncesindeyim.

Hidrojen jeneratörünüz kaç hücreli? 24 volt bu jeneratöre yüksek kalıyor olabilir. Voltajın yükselmesi ( hücre başına düşen voltaj ) hem ısınmaya hem elektroliti bozmaya doğru gider.

Eğer sıkılmadan okurum derseniz size bir link vereyim linki özelden atarım burdan vermek yasak olabilir.

Sistem şu anda yakınında değil.bütün bilgileri size ileteceğim.link içinde sağolsun.okurum.

Bir de içine koyacağınız su da amperi çok etkiliyor.Sert,yumuşak,kireçli,kireçsiz,musluk suyu vs.vs.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri