Elektrik faturası fazla geliyor

SHuT UP

Üye
Merhaba bu elektrik faturasinin sebebi ne olabilir millet akşama klima açıyor,biz akşama klimasiz kavruluyoruz ama bizim fatura fazla geliyor acaba sayacın digital olmadıgından olabilir mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bağlı bulunduğunuz dağıtım a.ş. ye sayacınızın muayine edilmesi için dilekçe verip baktıra bilirsiniz.
ordan çıkacak kalibrasyon raporuna göre zaten sayacınız arızalı ise şirket sayacınızı ücretsiz değiştirecektir.(siz sadece sökme takma bedeli ödersiniz oda faturanıza yansır)

Sadece sayaç değişimi için dilekce verin.Ben bu güne kadar kalibrasyona gidipte bozuk raporunun geldiğini görmedim.Zaten öyle bir rapor alırsanız geçmişe dönük para iaedesi alabilrsiniz.Para istenecek diye sayaca bozuk raporu vermezler.Sadece değişim için dilekce verin yeter.

Acaba gece tarifesinden faydalanmıyor msuunuz onu bi öğrenin isterseniz

şimdi normal şatlarda anolog sayaçlar digital sayaçlar kadar hassas olmadığı için çok küçük kullanımları kaçırabilir ve dolayısı ile daha az yazması lazım şimdi direk sayaç bozuk demek yanlış olur bu sayaç nereyi besliyor alıcılar neler bu alıcıların enerji sınıfları nedir bunlar çok önemli ayrıca anolog sayaçlarda tarife diye bir olay yoktur.

yazılanlara ilave olarak
kolon hattı (sayaç daire arasındaki hat) ince olabilir.
gövde kaçağı olan çamaşır makinesi, fırın gibi beyaz eşyanız olabilir.
ekonomik ömrünü tamamlamış elektronik aygıtınız yada beyaz eşyanız olabilir.

alıcılar gövde kaçakları vs. onlar ihtimaler şöyle bir şeyde olabilir çapraz bağlantı yapılmış olabilir yani diğer dairenin faturasını siz ödüyorsunuzdur yıllarca komşusunun faturasını ödeyenleri gördük .. faturanızda yazan sayaç seri no ile size ait sayaç üzerindeki seri noları karşılaştırın hatta size ait olduğunu bildiğiniz sayaçin elektriğini kesip sizin daireniz elektriklerine bakın giderse saat sizin gitmezise geçmiş olsun.. düzeltilmesi için dağıtım şirketine dilekçe verin. onlarda yapabilir size elektrikci bulup yaptırında diyebilir.

dağıtım sirkenine dilekçe verebilirsniz tüketimim fazla olmamamsına rağmen faturam yüksek geliyor kontrol edilmesini eğer sayaç arızalıysa değişmesini istiyorum diye bulunduğunuz şirkete göre sayaç değiştirme ve bağlama ücreti alır almaz onu bilimem eğer sayaç ayar giderse dağıtım şirketinin muane kısmın yoğunluğuna göre 1ay dan önce gelmez sonuç eğer sonuçda sayaç eksik kaydetmesi varsa 6 ay veya 1 yıl geçmişe dönük tüketimize bakıp ortalama bir ek tüketim yansıtacaklardır buna çıkan parayı ödersiniz , eğer sayaç fazla yazıyorsa size ek tenzil yazarlar ve siz alacaklı olursunuz para iadesi yapar veya gelecek faturalarınızdan düşebilir sirketten sirkete değişir.

özellikle iki arkadaşımızın mesajı beni çok özdü.
biri diyor ki kalibrasyon hatası varsa para isteyebiliriz diye kalibrasyon yoktur raporu verecek kadar haysiyetsiz bir elektrik dağıtım şirketimizin olması,
başkasının sayacını bizimkine karıştıracak teknisyen ya da şirketlerin olması.,
bu ne aymazlıktır anlamış değilim.
ki ben de yakında dava açmayı düşünüyorum. bulunduğum bölgede devamlı elektrik kesintisi ve toprak eksikliği var. nasıl bir frekansda ac geliyorsa evime herşey bozuk çalışıyor. onu ekle bunu düzelt derken stabilite almak imkansız. ki tüm köy böyle.
üstüne elektrik faturası da dengesiz. hiç kullanmadığımız aylarda 500 tl gibi bir fatura gelmiş ki ben şaşakaldım.
neden şirketlerimiz bizi değil de hep kendini düşünüyor ben onu merak ediyorum.

özellikle iki arkadaşımızın mesajı beni çok özdü.
biri diyor ki kalibrasyon hatası varsa para isteyebiliriz diye kalibrasyon yoktur raporu verecek kadar haysiyetsiz bir elektrik dağıtım şirketimizin olması,
başkasının sayacını bizimkine karıştıracak teknisyen ya da şirketlerin olması.,
bu ne aymazlıktır anlamış değilim.
ki ben de yakında dava açmayı düşünüyorum. bulunduğum bölgede devamlı elektrik kesintisi ve toprak eksikliği var. nasıl bir frekansda ac geliyorsa evime herşey bozuk çalışıyor. onu ekle bunu düzelt derken stabilite almak imkansız. ki tüm köy böyle.
üstüne elektrik faturası da dengesiz. hiç kullanmadığımız aylarda 500 tl gibi bir fatura gelmiş ki ben şaşakaldım.
neden şirketlerimiz bizi değil de hep kendini düşünüyor ben onu merak ediyorum.
Bululundugum yerde 3tane termik santral var her pazar aksatmadan elektrigimizi kesiyorlar çok duzenli çalışıyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,799
Son üye
ferhatakpolat

Yeni konular

Geri