Elektrik arizasi

Nötr'e baktın mı Nötr'e ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
birde pano içerisinde kablolarıda kontrol ettinizmi acaba 1. hattın kablolarında sıkıntı olmuş olabilir

arıza çözülmedi, eskisi kadar sık olmasa da aynı sorun var.kaldı ki bu anlattığım devre şemasından 8 tane rezistans için var ve hepsinde aynı güçte kontaktör ve mkş var.sadece bu bahsettiğimde bu sorunu yaşıyorum.

ilginç bir arıza var.aynı şalteri farklı bir hatta bağlıyorum yine termik açıyor.sonra tekrar aynı hatta bağlıyorum , yine termik açıyor.şalter arızalıdır diye değiştiriyorum yine termik açıyor.

hani rezistansta var sorun desem , şalteri başka hatta bağladığımda niye termik açsın, hani şalterde sorun var desem , 2 kere değiştirdim yine açtı,hani kontaktörde var desem , kontaktörü de değiştirdim ve daha büyüğünü taktım yine açıyor.

Termik elle kurmali mi yoksa kontaktor alti termikmi hocamm

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri