Elektrik arizasi

Konnektörleri kontrol ettinizmi ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Jaklar temiz değilse yapar, kötü temasla ark ve atlama yapar zaten ısınma var dedin. Yine içlerinden birinin kesiti ince yetersizse ısınır.

kontaktorlerının kontakları asınmıs olmasından dolayı bacaklarından bırısı akımı gecırmıyor ve fazla akım cekmesınıne yada ısınmasını sebep oluyordur ki kontaktorlerı degıstırdın duzeldı arıza bır ust gucde kontaktor taksaydın daha ıyı olur du

kontaktorlerının kontakları asınmıs olmasından dolayı bacaklarından bırısı akımı gecırmıyor ve fazla akım cekmesınıne yada ısınmasını sebep oluyordur ki kontaktorlerı degıstırdın duzeldı arıza bır ust gucde kontaktor taksaydın daha ıyı olur du
arıza çözülmedi, eskisi kadar sık olmasa da aynı sorun var.kaldı ki bu anlattığım devre şemasından 8 tane rezistans için var ve hepsinde aynı güçte kontaktör ve mkş var.sadece bu bahsettiğimde bu sorunu yaşıyorum.

ilginç bir arıza var.aynı şalteri farklı bir hatta bağlıyorum yine termik açıyor.sonra tekrar aynı hatta bağlıyorum , yine termik açıyor.şalter arızalıdır diye değiştiriyorum yine termik açıyor.

hani rezistansta var sorun desem , şalteri başka hatta bağladığımda niye termik açsın, hani şalterde sorun var desem , 2 kere değiştirdim yine açtı,hani kontaktörde var desem , kontaktörü de değiştirdim ve daha büyüğünü taktım yine açıyor.

Termik derken agiz aliskanligi,hepsinde motor koruma salteri bagli

Sorun termik ayarlarında salter ani açmalı tip olabilir ve rezistans omajlarını diğer rezistans gruplariyla kıyas edersen bulabilirsin

Son düzenleme:
Termik ayainda bir sorun yok hocam hepsinde ayni termik var ve ayni akim degerine ayarli,ustelik degistirdigim termiklerde de biraz daha yuksege ayarladim.

Rezistanslarin omajlarini kiyaslamadim ama,eger rezistansta olsaydi termik cikislarini yer degistirdigimde diger termigin atmasi gerekirdi eger termikte bir sorun olsaydi diye dusunuyorum

Devre şeması gönderirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri