Elektrikçi Dükkanında Hızlı Satış İçin Bulunması Gereken Başlıca Malzemeler

hanman

Üye
Merhaba değerli dostlar bu iş hakkında bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yeni açılacak bir elektrikçi dükkanında satış amaçlı bulunması gereken satış konusunda hızlı giden başlıca malzemeleri sıralayabilirmisiniz rica etsem, şimdiden ilginiz için çok teşekkürler...

hacim önce bir yerde çalış, kendin gözlemle.
2 yıl kadar otomasyoncuda çalıştım ayrılalı 1 ay oluyor, ama malzeme satan bir yerde çalışmadım genel anlamda neler gerektiğini biliyorum fakat ilk başlarken bana kısa sürede dönüş yapabilecek ürünler hakkında pek bilgim yok o yüzden bilen tecrübesi olan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum..

okadar kişi girip çıkmış kimsenin bilgisi yokmu yahu ?

Merhaba. Şu anda en başta aklıma gelenler olarak; LED armatürler ve diğer tür lamba çeşitleri,şerid ledler,yeni çıkan mini uydu alıcıları, tasarruf lambaları, otomat sigortalar, klemensler, kontrol kalemi, elektrik bandı,tüm lamba çeşitleri ve armatürleri,elektronik balastlar,elektrik sobası parçaları,rezistans telleri,çeşitli watt. değerlerinde flüoresan lamba çeşitleri,kaliteli tv/uydu kablosu,uydu F konnektör,dayzegler,çeşitli kesitte ve bina tesisatında en fazla kullanılan elektrik kabloları,anahtar çeşitleri,bina içinde kullanılan çeşitli elektrik sarf malzemeleri,kaçak akım rölesi,vb. her zaman satılabilir,çünkü en yaygın ihtiyaç duyulup kullanılan elektrik malzemeleridir.

Şahsen kendim yalnız elektrik değil,elektrik ve elektronik parçalarını birlikte bulunduran dükkanları (ama elektrik ağırlıklı olanlarını) daha çok tercih ederim. İkisi için ayrı ayrı dükkanlara gitmeyi pek de düşünmem.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba. Şu anda en başta aklıma gelenler olarak; LED armatürler ve diğer tür lamba çeşitleri,şerid ledler,yeni çıkan mini uydu alıcıları, tasarruf lambaları, otomat sigortalar, klemensler, kontrol kalemi, elektrik bandı,tüm lamba çeşitleri ve armatürleri,elektronik balastlar,elektrik sobası parçaları,rezistans telleri,çeşitli watt. değerlerinde flüoresan lamba çeşitleri,kaliteli tv/uydu kablosu,uydu F konnektör,dayzegler,çeşitli kesitte ve bina tesisatında en fazla kullanılan elektrik kabloları,anahtar çeşitleri,bina içinde kullanılan çeşitli elektrik sarf malzemeleri,kaçak akım rölesi,vb. her zaman satılabilir,çünkü en yaygın ihtiyaç duyulup kullanılan elektrik malzemeleridir.

Şahsen kendim yalnız elektrik değil,elektrik ve elektronik parçaları birlikte bulunduran dükkanları (ama elektrik ağırlıklı olanlarını) daha çok tercih ederim. İkisi için ayrı ayrı dükkanlara gitmeyi pek de düşünmem.Kolay gelsin.

çok teşekkürler hocam, daha aklına gelen arkadaşlar var ise eğer onlarında yazmalarını rica ediyorum

Bir elektrikci ve elektronikci dukkanlarina gir ve gozlem yap. Orada herseyi gorursunuz ne gerekiyorsada oradan secersiniz.

Ama şu anda aklıma gelen daha önemli bir şey daha var,o da dükkan seçimidir hiç kuşkusuz,yani seçtiğiniz bu dükkanın yeri,büyüklüğü,herkesin görüp dikkatini çekebileceği bir yerde olması,herkesin beklentilerini (Tüm ihtiyaçlarına) hitap edebilmesi (Aslında sizin sorduğunuz hayati önemdeki parça çeşitlerini bulundurması gibi) daha kolay karşılayabilir olması,bu dükkana çeşitli yerlerden olan ulaşım olanaklarının çok geniş yelpazede olması,güleryüzlü ve ilk başta müşteri önceliğini veya memnuniyetini gözeten pozitif anlayışla müşterilere çeşitli kolaylıklar sağlama olanaklarının da bulunması,vb.bu hızlı satışta belki malzemeden daha önce düşünülmesi gereken konulardır.Kolay gelsin.

Ama şu anda aklıma gelen daha önemli bir şey daha var,o da dükkan seçimidir hiç kuşkusuz,yani seçtiğiniz bu dükkanın yeri,büyüklüğü,herkesin görüp dikkatini çekebileceği bir yerde olması,herkesin beklentilerini (Tüm ihtiyaçlarına) hitap edebilmesi (Aslında sizin sorduğunuz hayati önemdeki parça çeşitlerini bulundurması gibi) daha kolay karşılayabilir olması,bu dükkana çeşitli yerlerden olan ulaşım olanaklarının çok geniş yelpazede olması,güleryüzlü ve ilk başta müşteri önceliğini veya memnuniyetini gözeten pozitif anlayışla müşterilere çeşitli kolaylıklar sağlama olanaklarının da bulunması,vb.bu hızlı satışta belki malzemeden daha önce düşünülmesi gereken konulardır.Kolay gelsin.

bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam dükkanı tuttum, hayırlısıyla bir işin ucundan tutmaya çalışacağım öyle ahım şahım bir sermayem yok iş yaptıkça doldurmayı düşünüyorum dükkanın içerisini diyelim, o yüzden ilk etapta benim için kısa sürede geri dönüş yapabilecek ürünleri araştırmak amaçlı açtım bu konuyu

Bir elektrikci ve elektronikci dukkanlarina gir ve gozlem yap. Orada herseyi gorursunuz ne gerekiyorsada oradan secersiniz.

genelde hepsinin içi tıka basa malzeme ile dolu arkadaşa cevap olarak yazdığım mesajda da belirttiğim gibi ahım şahım bir sermayem yok o yüzden ilk etapta kısa sürede geri dönüş yapabilecek ürünler seçmek amaçlı açtım bu konuyu araştırıyorum yani tabi ki tek bilgisayar başından olmaz bu araştırma yarın toptancıları gezeceğim sorup soruşturmak bilgi fiyat almak amaçlı ama dediğim gibi belki tecrübesi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşır diye ümit ederek konu açmak istedim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri