ELEKTRİK GİDİNCE SİGORTA ATSIN, GELİNCE BEN AÇMAK ZORUNDA KALAYIM...

Schneider'de böyle bir ürün var. MCB yani wotomatlar içinde RCD yani kaçak akım röleleri için de var. Ürünü incelerseniz 4 farklı çalışma modu var. Çıkışı kontrol ediyor duruma göre kapatıyor.

Abi baktım da tam anlamadım... Elektrik kesildiği zaman kendini kapatıp (daha doğrusu açıp), enerji geldiğinde benim açmamı bekliyor mu? kendi enerji gelince bir müddet sonra mı açıyor? Bana elektrik gidince devreyi kapatan, ben müdahale etmeden açmayan bir cihaz lazım :) muhtemelen start stop u biraz modifiye edicem gibi..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
düşük gerilim açtırma bobini kullanabilirsin sigorta sadece elektrik var iken açık kalır..

devreye alacağınız güce göre tek kontaktör yeterli olur. start butonuyla kontaktörü çektireceksiniz enerji gittiğinde kontaktör bırakacak enerji gelse bile çalışmayacak taki siz start verinceye kadar en kolayı bu bence slm

Kesinlikle en kolay ve maliyetsiz olani RZISTANS in da dedigi gibi kontaktor kullanip start stop duzenegi kurmak.

Soruyu yanlış anlamışım o yüzden kafa karıştırdım. Start-Stop-Kontaktör ile sorununu çözersin.

ŞİMDİLİK HERKESE TEŞEKKÜRLER... Bir gelişme bir sonuç olursa tekrar dönüş yaparım inşallah...

Evet arkadaşlar başlıkta okuduğunuz gibi bir sistem lazım bana.

İşyerinde VRF sistemi var. (çoklu klima sistemi). Elektrikler gidip gelince sistem kafayı yiyor. Resetlemenin maliyeti 100 TL. Biz resetleyemiyoruz. Elektrikler gidince hemen sigortalarını kapatıp, elektrikler gelince dış üniteden iç ünitelere doğru sigortaları açınca problem olmuyor. Ama bunu herzaman yapamıyoruz işlerden dolayı...

Bu yüzden bana elektrikler gidince sistemi kapatacak ben açmadan da açmayacak güçlü bir sistem lazım. Daha önce rastlamış olanlar varsa paylaşalım...
Sağlıcakla...
bir kontaktör ile işini çözebilirsin çok basit sıtem bır motor duşunun kontaktorle calısan start butonuna bastınız [siz şarteli kaldırdınız]elektrık gıttı [stopa bastınız.tkrr devreye gırmesı ıcın start verceksın sartel ıkaldırınca

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri