ELEKTRİK GİDİNCE SİGORTA ATSIN, GELİNCE BEN AÇMAK ZORUNDA KALAYIM...

elektrofizikci

Usta Üye
Evet arkadaşlar başlıkta okuduğunuz gibi bir sistem lazım bana.

İşyerinde VRF sistemi var. (çoklu klima sistemi). Elektrikler gidip gelince sistem kafayı yiyor. Resetlemenin maliyeti 100 TL. Biz resetleyemiyoruz. Elektrikler gidince hemen sigortalarını kapatıp, elektrikler gelince dış üniteden iç ünitelere doğru sigortaları açınca problem olmuyor. Ama bunu herzaman yapamıyoruz işlerden dolayı...

Bu yüzden bana elektrikler gidince sistemi kapatacak ben açmadan da açmayacak güçlü bir sistem lazım. Daha önce rastlamış olanlar varsa paylaşalım...
Sağlıcakla...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yanlış anlamadı isem,sigorta atmıyor,enerji gidiyor.Dokümanı verilen ürünler,açma yapan cihazlar için olsa gerektir.

Yanlış anlamadı isem,sigorta atmıyor,enerji gidiyor.Dokümanı verilen ürünler,açma yapan cihazlar için olsa gerektir.

Arıza durumunda açma yapıyor çıkış denetimi yapıyor uygunsa kapatıp tekrar enerji veriyor. Merak edip Schneider'a telefon açtım aldığım bilgi bu şekilde.

Son düzenleme:
Timer ile Sıralı açabilirsin ancak ucuz çözüm bu olabilir enerji gelince 5 sn sonra 1. kademe açıp 10 sn sonra 2. kademe açılabilir tabi timer kontaktörü çalıştırır. en basiti bu olur sanırım yaşlıuzman abimizin dediği gibi hazır ürün yoksa.

Timer ile Sıralı açabilirsin ancak ucuz çözüm bu olabilir enerji gelince 5 sn sonra 1. kademe açıp 10 sn sonra 2. kademe açılabilir tabi timer kontaktörü çalıştırır. en basiti bu olur sanırım yaşlıuzman abimizin dediği gibi hazır ürün yoksa.

4443030 Scheider müşteri temsilcisinden teknik departmana bağladılar. Çağatay beydi yanılmıyorsam. Kaçakakım rölesi içinde sigorta içinde otomatik tekrar kapama sistemi vardır dedi sizlerle paylaştığım linklerdeki ürün kodlarını verdim onayladı. Bu yardımcı ekipmanın çıkış denetimi yaptığını arıza ortadan kalktığında tekrar kapama yaptığını belirtti. Bunu 5 kez art arda yaptığından bahsetti. Üzerindeki ayar vidası ile 4 farklı çalışma modu varmış denetim ve kapama ile alakalı kısa çevrim- uzun çevrim.

Kontaktör ve zaman rölesi ile bu işi çözersin.

Anlatımından acil aydınlatma sistemi gibi bir şey istiyorsun. "Elektrik gidince ışık verir" sen buna sigorta önüne selenoid koyarsan sistemi keser veya mains cut off alarm bi araştır kolay gelsin:)

Beslemesini,bir kontaktör üzerinden start/stop lu yapabilirsiniz.
Enerji kesildiğinde motor durur, ben starta basana kadar değil mi? Her faz için bir kontaktör kullanıp yükü dağıtmak düşüncesindeyim.. her fazı da 3 e bölüp kontaktöre öyle girip, kontaklardan geçen akımı bölmeyi düşünüyorum. Kullandığınız bir şema var mı bunla ilgili, denenmiş... nettteki lere güvenebilirmiyim bilmiyorum... Teşekkürler fikir için...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri