Elektirik Arizasi

eger sohben baglantilarinda bir hata (kisa devre) soz konusu degilse, otomatik sigortaniz bozulmus olabilir..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben anlam veremedim. aklıma bir tek zbyrblc nin de dediği gibi sigortanın bozulmuş olması geldi.

Garip olan şu şohbeni kullanıyorum. 20 dakka sonra sigorta atıyor. Şohbeni kapatıyorum. Sigortayı açıyorum, şohbeni tekrar açmıyorum, 20 dakka sonra sigorta tekrar atıyor. Ben açıyorum o atıyor. 8-9 defa böyle olduktan sonra sigorta bir daha atmıyor. Az önce şohben bağlantısını prizden söktüm.

yine atacak bence. sigorta bu kadar çok atıp durduysa bozulmuştur.

Garip olan şu şohbeni kullanıyorum. 20 dakka sonra sigorta atıyor. Şohbeni kapatıyorum. Sigortayı açıyorum, şohbeni tekrar açmıyorum, 20 dakka sonra sigorta tekrar atıyor. Ben açıyorum o atıyor. 8-9 defa böyle olduktan sonra sigorta bir daha atmıyor. Az önce şohben bağlantısını prizden söktüm.
sohbeni hangi kademede kullaniyorsun?

ikinci kademede kullanıyorum. Sigortam arızalı olsa şohbeni üç günde bir kullanıyorum, kalan iki gün neden atmaz, şohbeni kullanmama müteakip zaman dilimi içerisinde atar ?

kardes ikinci kademe de standart ani isiticili sohbenler 4 kw guc harcar.burdan 18 amper akim cekecegini hesap edersek sigortanizin belli bir sure sonra atmasi yine kacinilmazdir..sohbeni bagladiginiz prize paralel olarak baska bir elektrikli esyanizda o priz hattinda takili ve calisiyor olabilir..daha once de belirttigim gibi sigorta kutusundan 4 mm kablo ile sadece sohben icin ayri bir linye cektirmelisin..cihazi mumkun oldugunca 3. kademede kullanmamaya ozen gosterin ve 25a.sigorta ile cihazinizi koruyun..kolay gelsin

Evde,C karakteristikli sigorta olmaz ! Şofben açıkken bile sigorta attığına göre,sigortanızın arızalı olma ihtimali var.B karakteristikli sigorta ile değiştirmanizde yarar var.Buna rağmen olay devam ediyor ise,te-
sitatı kontrol etmeniz gerekir.

kaçak akım rölem yok evin ana sigortası atıyor. Ana sigorta siemens 40 amper C sınıfı.
eviniz monofaze beslemeliyse 40 amper sigorta çok fazla zaten sigorta atmasa kabloların eriyecek tesisat ve sigortalarını düzenle kakrolesi o şohbenide kullanma bence slm

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri