Elektirik Arizasi

Kumanda panosu deyince aklıma geldi.

Bir otomasyon panosunda çalışıyorum. En sevmediğim şey bu panoların şemalarının bulunduğu dosyaların bazı kendini bilmez işgüzarlar tarafından artık ne amaçlı kullanmayı planlıyor ise pano içinden çalınmaları .

Yav arkadaş bu panoyu sen ben veya bir başkası kullanıyor. İleride bir arıza olduğunda çözümü için bu şemaya ihtiyaç var. Neden alıyorsun bu şemayı. ( bu durumla genelde şantiye işletme geçişlerinde rastlıyorum adam işletmede kalmak içinmi diyim bütün bilgi ve control bende olsun diyemi ne hikmetse bu bilgileri kaçırıyor )

Bir ikinci durum ise işim gereği starter panolarında işim oluyor. 300 - 500 kw starter panoları. Çok büyük değil ama koca kontaktörler var. Yüksek gerilimle uğraşıyorum. Ayrıca tek başıma çalışıyorum.

En sevmediğim kısım tam işe dalmışım müşteri yada biri sessizce yanıma gelip beni korkutması yada dikkatim o an tam vermişken kolay gelsin bile demesi yerden 2 metre havaya zıplamama neden oluyor.

Be mübarek arkadaş pano ile çalışan birine ( riskli bölgede çalışmak ) korkutacak şekilde sessiz yaklaşma uyarı verki adam seni farketsin.

Serkan soğutmacı değil miydin? Bir de fikir verem cep tel ile şemanın fotosunu çekip arşivle nerde lazım olur bilinmez, eksik şema olan panolara da yazı as,
h%C4%B1rs%C4%B1z-2.jpg

Şaka bi yana idareye bildirin, şemaları yeniden temin edip çıktı alıp yapıştırsın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bir cihazı sokup tamir ettikten sonra yinede çalışmamakta ısrar ediyorsa o cihazı kırar yenisi varsa takarim yoksa delirmeye devam yerini sevmeyen cihazlar derim ben onlara

Hayırlı geceler bir sorum olacaktı. Arzum Laguna model bir şohben aldım. Bu şohbeni ustalar banyonun hemen dışındaki prize içinden bağladılar. Çalıştırıp gittiler. Ustalar gittikden sonra şohbeni denedik sigorta atmadı. Fakat yarım saat sonra sigorta attı. Sigortayı açıyorum. Tekrar 15-20 dakka sonra tekrar atıyor. Bu bir kaç defa tekrarlanıyor sonra sigorta atmıyor. Fakat her kullandığımda bu sorunu yaşamaya başladım. Acaba sorun nedir. Bilgisi olan arkadaşlar bana bununla ilgili bilgi ve deneyimlerini aktara bilirler mi ? şimdiden herkese teşekkğr ederim.

Hayırlı geceler bir sorum olacaktı. Arzum Laguna model bir şohben aldım. Bu şohbeni ustalar banyonun hemen dışındaki prize içinden bağladılar. Çalıştırıp gittiler. Ustalar gittikden sonra şohbeni denedik sigorta atmadı. Fakat yarım saat sonra sigorta attı. Sigortayı açıyorum. Tekrar 15-20 dakka sonra tekrar atıyor. Bu bir kaç defa tekrarlanıyor sonra sigorta atmıyor. Fakat her kullandığımda bu sorunu yaşamaya başladım. Acaba sorun nedir. Bilgisi olan arkadaşlar bana bununla ilgili bilgi ve deneyimlerini aktara bilirler mi ? şimdiden herkese teşekkğr ederim.
elektrikli sohben icin sigorta kutusundan 4 mm. kablo ile sadece sohbene ait bir linye cektirin..3. kademede 32 amperlik bir akim akisi oldugu icin mevcut 16a.sigortanizin atmasi kacinilmazdir..

ısıtıcıyı çalıştırıyorlar, su kaynayıp üçlü grup prize dökülüyor ve hooopp kakr atıyor. sonra başhekim diyor ki bir daha olmaması için tedbir alın :) gel de anlat. hadi adamsan git doktorların elinden ketılını kahve makinesini al

elektrikli sohben icin sigorta kutusundan 4 mm. kablo ile sadece sohbene ait bir linye cektirin..3. kademede 32 amperlik bir akim akisi oldugu icin mevcut 16a.sigortanizin atmasi kacinilmazdir..

İlginiz için teşekkürler. Şohbenim açık olmadığı halde sigortam atmaya devam ediyor bunun sebebi acaba ne olabilir.

evde kaçık akım rölesi var mı? kaçak akı rölesi mi atıyor yoksa sigortanız mı?

kaçak akım rölem yok evin ana sigortası atıyor. Ana sigorta siemens 40 amper C sınıfı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri